10 rzeczy, za które szczerze, z całego serca przepraszam moje dzieci

Fot. Flickr/[url=http://bit.ly/1IJENQU]Travis Swan[/url] / [url= https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/]CC BY[/url]
Fot. Flickr/Travis Swan / CC BY
Czasami opadają mi ręce, nie mam już siły na tłumaczenia, brakuje mi argumentów, na wszystkie to nie w porządku, to niesprawiedliwe, ja tego nie chcę. Dlatego przepraszam moje dzieci, że nie jestem taka, jak ode mnie tego oczekują.

1. Przepraszam, że nie mam swojego klona.

Że nie ma mnie dwóch, które mogłyby być w różnych miejscach, o tej samej porze, że nie mogę jednocześnie leżeć w dwóch łóżkach i przytulać was jednocześnie przez tę samą ilość czasu. Że zawsze jeden musi na mnie poczekać, kiedy czas poświęcam drugiemu.

2. Przepraszam, że nie mam dwóch dodatkowych par rąk, albo czterech.

Że nie mogę grać z wami piłkę i jednocześnie robić obiadu, że moje ramiona choć mieszczą was w dwójkę jednocześnie, dla was bywają za małe. Dodatkowa para rąk to możliwość robienia wam masażu „Pisze Pani na maszynie” w tym samym czasie, bez kłótni kto pierwszy, kto dłużej, mocniej, więcej.

3. Przepraszam, że nie mam szóstego, siódmego lub nawet ósmego zmysłu.

Że nie wiem, że akurat dzisiaj nie lubicie cebuli, a marchewka w zupie powinna być pokrojona, a nie starta jak dotychczas. Że nie wpadłam na to, że już od samego rana będziecie mieć zły dzień i że nie wyprałam koszulki, którą akurat chcieliście ubrać. I że Wojtek/Rafał/Janek już nie jest waszym kolegą. To nic, że tylko przez chwilę.

4. Przepraszam, że nie mam dodatkowych par kolan.

Na których moglibyście usiąść. Że nie wystarcza wam po jednym kolanie dla każdego, a ja nie mogę wam dać dwóch – każdemu po pełnej parze, żebyście mogli się wygodnie rozsiąść i porozmawiać ze mną bez walki o miejsce i bez przepychania się, a skupić na wspólnie spędzanym czasie i miło go spędzić.

5. Przepraszam, że nie mam ponadludzkiej podzielności uwagi.

Choć na swoją podzielność nie narzekam. Umiem wiele rzeczy robić jednocześnie, jednak dla was czasami zbyt mało. Bo nie umiem jednocześnie grać w karty i planszówkę. Jednemu tłumaczyć zadań z matematyki, a drugiemu jak ma pokolorować rysunek w książce. Nie umiem też czytać dwóch książek jednocześnie na głos i opowiadać dwóch różnych bajek.

6. Przepraszam, że muszę pracować.

I że nie mogę całego dnia poświęcić wam. Że na pytanie: „Mamo, ile jeszcze będziesz pracować” odpowiadam, że jeszcze chwilę, że pół godziny. I choć to rozumiecie, to czasami byście chcieli, żebym nie pracowała, tylko mogła robić to, na co wy akurat macie ochotę.

7. Przepraszam, że mam przyjaciółki.

Z którymi lubię się spotkać. I że wtedy nie czytam wam książki, robię szybką kolację, rozmawiam prosząc, żebyście nie przeszkadzali. Że chcę mieć trochę czasu dla siebie, bez waszych pytań i próśb, których dla was nigdy za wiele.

8. Przepraszam, że doba ma tylko 24 godziny.

I że czasami nie zdążę upiec wam ulubionego ciasta, a na obiad odgrzeję pierogi. Że nie zrobię wielu rzeczy – nie pójdę nad jezioro, nie pogram w piłkę, nie zagram w karty, nie położę się z wami spać, bo doba ma TYLKO 24 godziny.

9. Przepraszam, że nie opowiadam się po stronie żadnego z was.

Że mówię, byście konflikt rozwiązywali między sobą, bez mojego udziału. I choć chcecie, żebym opowiedziała się po stronie jednego z was, była sędzią w sporze, przyznała rację temu, kto głośniej krzyczy lub płacze, to tego nie robię i nic tego nie zmieni. Zasada jest żelazna, musicie dogadywać się sami.

10. Przepraszam, że dbam o was, jak potrafię najlepiej.

Że gonię was, żebyście myli zęby, że nie pozwalam wam jeść chipsów i zbyt dużo słodyczy. Że ograniczam wam czas spędzony przed telewizorem i komputerem. Że nie możecie kłaść się o północy i że macie swoje obowiązki do spełnienia.
Przepraszam, że nie mogę być mamą idealną, że czasami nie mam dla was czasu, bywam mamą zasadniczą, ale też zmęczoną. Przepraszam jak umiem najbardziej i obiecuję się nie zmieniać. ;)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE