Termy w Uniejowie zapraszają na wspaniały wypoczynek

Fot. Materiały prasowe
Gdzie najlepiej wybrać się na wakacyjny wypoczynek? Na pewno każdy z Was ma miejsce, do którego chętnie wraca, lub bardzo chciałby je odwiedzić po raz pierwszy. Łatwo zakochać się w wyjątkowych miejscach za granicami kraju, gdzie wszystko jest inne, ciekawe, orientalne. Ale zgodnie z powiedzeniem “cudze chwalicie, swego nie znacie”, spróbujcie czegoś nowego, choć bliższego dystansem od zagranicznych wojaży. Jednym z takich unikatowych, malowniczo położonych miejsc przygotowanych specjalnie pod kątem odwiedzin urlopowiczów, są termy uniejowskie.

Uzdrowisko dla ciała i ducha
Uniejów, czyli wyjątkowe miasto położone nad Wartą w województwie łódzkim, posiada liczne atrakcje, które swoim szerokim wachlarzem zachwycą  ceniących szczególnie kontakt  z naturą, relaks w termach i ślady historii minionych, których nie sposób tutaj przeoczyć. Termy uniejowskie, otwarte w 2008 roku, przyciągają rzesze amatorów gorących kąpieli. Nadały temu miastu status miejscowości uzdrowiskowej, co daje gwarancję dla dobrze spędzonego czasu dla zdrowia i urody. Natomiast wspaniale przedstawiające się ślady historii, zachwycą nie tylko pasjonatów, ale i laików swym pięknem i potęgą, dzięki m.in. poprzez sąsiadujący z termami Zamek Arcybiskupi.

Kompleks Termalno-Basenowy ciepłem wita gości
Nowoczesny i wygodny kompleks uniejowski oferuje wyjątkowe kąpiele, w gorących, leczniczych solankach termalnych. Woda jaka w nich płynie jest wyjątkowa. Wydobywana aż z głębokości ponad 2 km, ma nie tylko wysoką temperaturę (68 stopni Celsjusza), ale przede wszystkim wyjątkowe właściwości wynikające z jej składu mineralnego.
Stężenie w wodzie termalnej siarki, fluoru, jod i kwasu metakrzemowego, jest większe niż w wodzie morskiej. A jakie znaczenie dla skóry i organizmu mają pozostałe składniki mineralne? Warto wiedzieć że:
kwas metakrzemowy - poprawa uwodnienia skóry, jej elastyczności oraz kolorytu;
chlorki miedzi i żelaza - wzmocnienie odporności;
radon - przywrócenie sił witalnych;
fluor -  dobroczynny wpływ na higienę jamy ustnej;
minerały -  przyśpieszanie gojenia ran, redukcja zmarszczek i cellulitu;
woda termalna w kuracjach pitnych - pobudzenie czynności wydzielniczych żołądka i trzustki, stymulacja przemiany materii oraz uzupełnienie niedoboru jodu w organizmie.

Kompleks Termalno-Basenowy poza wyjątkowym składem mineralnym wód, ma jeszcze jedną przewagę nad tym, co można spotkać nad Bałtykiem - tu nieistotna jest pogoda. Bez względu na to, czy świeci słońce, czy chmury przesłaniają niebo, niecki zewnętrzne i osłonięte są zasilane leczniczą solanką termalną, która utrzymuje wysoką temperaturę. Z tego powodu, Uniejów to znakomity wybór na wypoczynek również poza sezonem letnim, szczególnie gdy ciepłe miesiące nieszczególnie nas rozpieszczają możliwością wypoczynku nad wodą. W nowoczesnym kompleksie mile spędzicie czas w jednym z wielu dostępnych tu miejsc - pływalni, gorących solanek, basenu i komory lodowej, saun i gabinetów masażu, zjeżdżalni, dysz, biczy, jacuzzi i innych atrakcji wodnych. Tu nie da się nudzić! Nie zagraża również nadmierny ścisk i brak miejsca w wodzie, gdyż powierzchnia łączna lustra wody we wszystkich strefach to aż niemal 1500 m2.
A może by tak wycieczka poza termy?
Termy w Uniejowie to wspaniała, choć nie jedyna możliwość spędzenia czasu w tym miejscu.


Zamek Arcybiskupi, pochodzący w XIV wieku kryje liczne tajemnice i wspomnienie skarbca niegdyś wypełnionego bogactwem i relikwiami. Duchownieństwo, które tak chętnie zjeżdżało do tej siedziby Arcybiskupów Gnieźnieńskich, rozważało tam wiele swoich tajemnych spraw, a teraz to przyjezdni mogą poczuć ten magiczny klimat. Zamek oferuje gościom wypoczynek i nocleg w trzech apartamentach średniowiecznych, trzech eklektycznych oraz piętnastu pokojach, utrzymanych w historycznym stylu.
Okalający  Zamek, XIX-wieczny park Hrabiny Toll to miejsce zachęcające do spacerów, aktywnego wypoczynku ona świeżym powietrzu, w otoczeniu piekna przyrody. W dodatku miłośnicy fauny mogą podziwiać w przyzamkowej ptaszarni pawie indyjskie, bażanty złociste, kuropatwy oraz inne egzotyczne ptaki. To wyjątkowa gratka nie tylko dla pasjonatów historii.
Zagroda Młynarska ugości również na noc, w drewnianym dworku, pochodzącym z lat 80 XIX w. Miłośnicy jazdy konnej docenią możliwość odwiedzin Zagrody z własnymi zwierzętami, dla których przygotowano profesjonalne boksy dla wierzchowców. A ciekawi pracy młynarza, będą mogli uczestniczyć w procesie produkcji mąki żytniej, spróbują także tradycyjnych potraw, oraz chleba z własnego pieca, który czeka na nich w karczmie.

Natomiast Kasztel Rycerski przeniesie śmiałków w czasy średniowiecza, kiedy to prym wiedli rycerze walczący dzielnie o uznanie dam dworu. Na spragnionych wrażeń czekają tu niezapomniane pokazy walk rycerskich, degustacje miodów pitnych i kąpiele w Łaźniach Kasztelańskich.
Ile gości, tyle atrakcji
Bez wątpienia każdy kto odwiedza to miejsce, znajdzie tu wszystko czego potrzebuje. I relaks i rozrywkę, którą będzie wspominał z uśmiechem i do której zatęskni nie raz. A uniejowskie termy z pewnością gorąco powitają gości, przy kolejnych wizytach, które również zapadną głęboko w pamięć.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE