Porzuć strach, włącz ciekawość, zbuduj niesamowite wynalazki - to zadania na czerwiec od MiniMini+

Fot. Materiały prasowe
Z okazji dnia dziecka stacja MiniMini+ szczególnie zadba o swoich widzów. W tym wyjątkowym dla dzieci miesiącu, w ramówce znajdą się cztery nowe seriale. Pokonamy strachy i lęki z dzielnym Erykiem, przeżyjemy pouczające przygody z ciekawskim Georgem, zaprojektujemy niesamowite urządzenia z Duzersami i poznamy nowe słowa z Meme. Nie ma na co czekać. Siadajcie i oglądajcie!

Dzielny Lew Eryk
Stacja MiniMini+ przygotowała na czerwiec nową bajkę dla swoich najmłodszych widzów. Co ciekawe to już druga, własna produkcja tej stacji. Dzielny Lew Eryk to mądra i pouczająca animacja, którą z przyjemnością obejrzą także rodzice.

Głównym bohaterem jest mały Lew. Eryk czasami boi się... Czego? Różnych sytuacji, które są także bliskie jego widzom. Ten dzielny zwierzak uczy, że strach to nic złego i każdy z nas czasem się boi. Najważniejsze to znaleźć w sobie odwagę by pokonać go i stawić czoła swoim lękom, często tylko na pozór strasznym.

Dla każdego malucha pierwszy dzień w przedszkolu był czymś nowym i wyjątkowym, ale też stresującym i budzącym niepewność. Eryk pokazuje maluchom, że nie tylko dla nich to trudne przeżycie. Wystarczy jednak zebrać w sobie odwagę i jak dzielny Eryk stawić czoła nowym, nieznanym doświadczeniom. Jakie lęki pokonuje Eryk? Zabawa w wodzie nie musi wiązać się ze strachem, a w ciemnościach wcale nie kryją się potwory.

Wyjątkowość tej bajki polega na tym, że jako jedna z nielicznych porusza temat lęków dziecięcych, które są charakterystyczne dla wczesnych etapów rozwoju dzieci. I nie chodzi tu o poważne lęki, ale o zwykłe codziennie czynności, które przez to, że są nowe, budzą często u dzieci strach i niepewność. Dzięki mądrym radom Eryka nawet mycie głowy czy wizyta u fryzjera mogą zamienić się w niesamowitą przygodę.
Ciekawski George
Od lat na ekranach w wielu domach gości ciekawska małpka. Serial został zrealizowany na podstawie książki dla dzieci z 1941 roku autorstwa Hansa Augusto Reya i Margret Rey. Chyba nie ma dziecka, które nie znałoby przygód George'a i jego przyjaciela - pana w żółtym kapeluszu. Od czerwca zobaczymy na kanale MiniMini+ najnowszą serię zabawnego, pełnego ciepła serialu edukacyjnego.


George jak zwykle przez swoją ciekawość świata wpadnie w tarapaty. Jego chęć zrozumienia otaczającej rzeczywistości i poznane praw jakimi rządzi się natura, przyciągną do niego niesamowite przygody. Jednak za każdym razem małpka wyciąga z nich wnioski i uczy się nowych umiejętności.

W najnowszych odcinkach George odbędzie podróż łodzią podwodną na dno oceanu, wybierze się do dalekich Chin na Nowy Rok oraz odwiedzi lasy deszczowe. Na swojej drodze spotka wiele nowych postaci, zwierząt i przyjaciół. Będzie starał się zrozumieć nowe zjawiska, przeżyje przygody, które będą wymagały od niego kreatywności i odpowiedniego planowania. George od lat uczy dzieci, że nie ma przeszkód, których nie da się pokonać. Trzeba być tylko upartym, jak mała małpka i mieć otwarty, kreatywny umysł.
Duzersi
To bajka dla każdego kto jest choć trochę ciekawy świata lub ma szalone pomysły i chce zostać wynalazcą. Duzersi to czwórka przyjaciół, o dość zabawnych imionach - Gwoździk, Śrubka, Wkręcik i Nakrętka. Nie mogą usiedzieć w miejscu, a ich głowy są pełne pomysłów. To malutkie, zielone, pełne entuzjazmu istoty.

Przyjaciele wspólnie wymyślają, planują i tworzą przeróżne przedmioty, które mają za zadanie pomóc mieszkańcom Zatoki Duzersów w rozwiązywaniu problemów i trudnych sytuacji. Niesamowite jest to jak kreatywne i pomocne są te małe stworzenia. Czasami proszą o pomoc starszych i bardziej doświadczonych przyjaciół. Najczęściej mądrego Profesora Szkiełko, który jednak nie daje gotowych rozwiązań, ale naprowadza Duzersów na odpowiedni trop.

Serial uczy dzieci logicznego myślenia, pokazuje jak współpracować z przyjaciółmi, rozbudza dziecięcą kreatywność i wyobraźnię. Przede wszystkim dzieci mogą się nauczyć jak się dobrze zorganizować i zaplanować działanie, tak aby osiągnąć cel.
Meme i obce słowa
Na szczęście Meme ponownie wraca na antenę. Dlaczego na szczęście? Bo to jeden z niewielu programów edukacyjnych, który cieszy się dużą popularnością wśród dzieci. „Entuzjazm”, „kompromis”, „tolerancja” – jak wytłumaczyć maluchom znaczenie tych i wielu innych trudnych słów? Razem z kózką Meme i panem Emilem.
 
Akcja programu niezmiennie ma miejsce w biurze rzeczy znalezionych, należącym do pana Emila, który uwielbia łamigłówki. Ciekawska kózka Meme kocha za to zagadki i razem z dziećmi stara się zrozumieć znaczenie trudnych słów.

W każdym odcinku, razem z maluchami z pobliskiego przedszkola, bohaterzy odkrywają nowe wyrazy, które na początku choć brzmią tajemniczo, to z każdą minutą stają się coraz bardziej zrozumiałe i mniej "obce".

Program jest przeznaczony dla dzieci w wieku 4-7 lat, jednak z powodzeniem mogą go oglądać także młodsi widzowie. Wzbogaca język, pomaga zrozumieć trudne wyrażenia i wyjaśnia w jakim kontekście można ich używać. Program jest konsultowany z psychologiem dziecięcym.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
  • ZOBACZ TAKŻE:
  • baki
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE