Babcine sposoby na zajście w ciążę
Babcine sposoby na zajście w ciążę często naprawdę działają! Наталья Хоменко/Pexels
REKLAMA
  • Babcine sposoby na szybsze zajście w ciążę są proste, przyjemne i całkiem skuteczne. Wypróbuj je, kiedy starasz się o dziecko.
  • Często, kiedy nie możesz zajść w ciążę, winny jest po prostu stres. Spróbuj nie myśleć o zapłodnieniu, kiedy uprawiasz seks.
  • Nasze babcie twierdziły, że aby począć dziecko, trzeba pić dobre ziółka, a kochać się często i z przyjemnością, w odpowiedniej pozycji. Poznaj te i inne babcine sposoby na zajście w ciążę.
  • Babcine sposoby na zajście w ciążę

    Babcine sposoby na zajście w ciążę raczej nie zaszkodzą, więc warto spróbować. Kiedy od kilku miesięcy staracie się o dziecko i jakoś wam nie wychodzi, pora trochę się wspomóc. Często problemy z zajściem w ciążę wynikają po prostu z napięcia, jakie się z tym wiąże. Z jednej strony, tak bardzo byś chciała już trzymać w ramionach ukochane maleństwo, przewijać je, kąpać, przebierać i karmić, że wprost nie możesz myśleć o niczym innym. 

    Z drugiej – zaczynasz się stresować, bo naturalnie pojawia się pytanie: „Dlaczego nie mogę zajść w ciążę?”, a podświadomie zastanawiasz się, czy ty albo twój partner nie macie może jakiegoś medycznego problemu. Być może dochodzi także presja ze strony rodziny. Wszystko to wywołuje stres, a on, jak wiadomo, niczemu nie sprzyja, również zajściu w ciążę. Ale zanim skierujecie swoje kroki do gabinetu lekarskiego, warto wziąć głęboki oddech i wypróbować naturalne sposoby na zajście w ciążę.

    Babcine sposoby na zajście w ciążę - wypróbuj je koniecznie

    Kobiety stosują je od wielu pokoleń. Naturalne sposoby na poprawę płodności są w zasięgu twojej ręki. Skorzystanie z nich nie kosztuje ani wiele pieniędzy, ani żadnych wyrzeczeń. Na czym polegają - przekonaj się sama:

  • Im więcej, tym lepiej – babcie były zdania, że kto chce mieć dziecko, musi się kochać jak najczęściej. Jednak zbliżeniom nie powinien towarzyszyć stres i ciągła myśl "czy się uda?". Dziś wiele par uprawia seks w okolicy dni płodnych, sądząc, że to jest właśnie sposób, ale niekoniecznie. Okazuje się, że jeśli mężczyzna przez pewien czas utrzymuje wstrzemięźliwość, to potem jego nasienie jest bardziej obfite, jednak plemniki są dość ociężałe. Szybkie i sprytne plemniki ma za to mężczyzna, który kocha się często. A zatem – współżyjcie często i róbcie to przede wszystkim dla przyjemności!
  • Pozycja ma znaczenie – zdaniem babć, pozycja seksualna, która sprzyja zajściu w ciążę, to ta, w której kobieta leży na plecach z uniesioną nieco miednicą, mężczyzna zaś znajduje się na niej. Ponadto, jeśli kobieta  pragnie dziecka, po zbliżeniu nie powinna od razu biec do toalety, ale poleżeć kilkanaście minut na plecach z nogami podniesionymi do góry.
  • Obserwuj śluz w pochwie – zmienia się on razem z cyklem miesiączkowym. W dni niepłodne jest gęsty i mlecznobiały, a w dni płodne bezbarwny i bardzo rozciągliwy. Ta konsystencja ma pomóc plemnikom dostać się do komórki jajowej. Gdy zauważysz, że twój śluz zaczął przypominać kisiel, tym chętniej kochaj się z partnerem. 
  • Badaj temperaturę – ta metoda ma wielu zwolenników naturalnych sposobów na zajście w ciążę. Polega na założeniu, że podczas owulacji temperatura ciała kobiety jest o 0,2 st. C wyższa niż przed owulacją. Co prawda, jeśli miesiączkujesz nieregularnie, niekoniecznie musi tak być, na pewno jednak nie zaszkodzi spróbować prowadzenia pomiarów.
  • Herbaty ziołowe na płodność – przywrotnik pospolity reguluje cykl miesiączkowy. Pokrzywa wzmacnia organizm, ma dużo magnezu i żelaza, redukuje stres oksydacyjny (z uwagi na zawartość witaminy C, która jest przeciwutleniaczem), działa przeciwzapalnie, a ponadto odżywia błonę śluzową macicy. Bylica dawniej uważana była za roślinę, która przywraca płodność, warto więc ją wykorzystać. Jeśli tylko nie masz żadnych przeciwwskazań ani uczulenia na któreś z tych ziół, pij herbatki, bo to sprawdzony naturalny sposób na zajście w ciążę.
  • Unikaj kawy - dowiedziono, że nadmiar kofeiny pogarsza płodność.
  • Olej z wiesiołka - zawiera wiele cennych składników, zwłaszcza niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, poza tym selen, cynk i witaminę E. Związki zawarte w wiesiołku regulują cykl miesiączkowy, usuwają objawy PMS i poprawiają jakość śluzu szyjki macicy, ułatwiając w ten sposób zapłodnienie. Możesz łykać go w postaci kapsułek lub dodawać do sałatek – jest bardzo smaczny.
  • Pilnuj tego, co jesz - dieta niewątpliwie ma znaczenie, kiedy marzysz o dziecku. Nasze babcie mówiły, że przyszła mama powinna jeść czosnek (mimo zapachu!), potrawy doprawiać cynamonem oraz pić napar z kopru włoskiego i płatków róży. Dieta przyszłego ojca natomiast powinna obfitować ryby i cytrusy – są one bowiem bogatym źródłem cynku, który ma pozytywny wpływ na męską płodność.
  • Dlaczego czasem trudno jest zajść w ciążę?

    Według szacunków, niepłodność w krajach rozwiniętych dotyczy 15 procent par, a odsetek ten jest dwa razy większy, gdy kobieta ma skończone 40 lat. Światowa Organizacja Zdrowia WHO definiuje niepłodność jako niemożność zajścia w ciążę przez 12 miesięcy pomimo regularnych stosunków (2-4 razy w tygodniu) seksualnych, bez użycia antykoncepcji. Problemy z zapłodnieniem mogą wynikać z:

  • przemęczenia i permanentnego stresu,
  • stosowania używek (alkoholu, narkotyków),
  • nieodpowiedniej diety,
  • otyłości,
  • zaburzeń hormonalnych, w tym zaburzeń owulacji,
  • nieprawidłowości anatomicznych,
  • niedoboru zdolnych do zapłodnienia plemników,
  • wieku powyżej 35 lat u kobiet i powyżej 50 lat u mężczyzn,
  • zbyt gorących kąpieli, częstego korzystania z sauny (wysoka temperatura pogarsza jakość nasienia),
  • z innych, nieznanych przyczyn;
  • Gdy naturalne sposoby na poprawę płodności jednak nie pomogły i po roku starań nadal nie możesz zajść w ciążę, powinniście razem z partnerem skonsultować się z lekarzem. Ty – z ginekologiem, on – z andrologiem. Dostaniesz skierowanie na szereg badań, takich jak cytologia, USG narządów rodnych, badanie poziomu hormonów. Twój partner będzie miał przeprowadzone USG jąder i badanie jakości nasienia. Jeśli okaże się, że to jakieś uwarunkowania zdrowotne uniemożliwiają wam zajście w ciążę, lekarz wdroży odpowiednią terapię. Pamiętaj, niepłodność można skutecznie leczyć.

    Czytaj także: