To będą jedne z najdłuższych wakacji. Kiedy zakończenie roku szkolnego w 2018 r.?

Kiedy koniec roku szkolnego w 2018 r.?
Kiedy koniec roku szkolnego w 2018 r.? Fot. Tomasz Fritz / Agencja Gazeta
Dzieci zaczynają powoli odliczać dni do końca roku szkolnego, a data zakończenia szkoły jest wyraźnie zaznaczona w ich kalendarzach. Sprawdź, kiedy odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Wakacje w 2018 r. będą jednymi z najdłuższych.

Na niektóre daty dzieci czekają z większym zniecierpliwieniem, a na niektóre wcale. Rozpoczęcie roku szkolnego nie jest dla uczniów powodem do radości, z kolei na zakończenie roku, które zwiastuje początek wakacji i wolnego czasu, wszyscy czekają z utęsknieniem. Gdy tylko za oknami zaczyna się piękna pogoda, uczniowie zaczynają myśleć o błogim lenistwie.

W 2018 r. wakacje będą wyjątkowo długie. Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało kalendarz roku szkolnego 2017/2018, z którego wynika, że uczniowie będą mogli cieszyć się 73 dniami wolności.

W tym roku wyjątkowo wcześnie odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego, bo już 22 czerwca dzieci po raz ostatni spotkają się w szkole. Powrócą do niej dopiero 3 września 2018 r., gdyż 1 września wypada w sobotę. To właśnie powoduje, że dni wolne od zajęć dydaktycznych wydłużają się i dzieci dostaną ok. 6 dni wolnych więcej, niż w ubiegłych latach.

Nie ucieszy to może rodziców, którzy mogą liczyć tylko na 26 dni urlopu w roku kalendarzowym. Zapewnienie dzieciom opieki i rozrywki przez tak długi czas, na pewno będzie nie lada wyczynem dla wielu.

Maturzyści edukację szkolną kończą 27 kwietnia 2018 r. Na początku maja przystąpią jeszcze do egzaminów maturalnych lub egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Ich wakacje potrwają aż do 1 października, gdyż dopiero wtedy zaczyna się rok akademicki.


Terminy rozpoczęcia i zakończenia roku szkolnego określa podstawa prawna: § 2 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2002 r. Nr 46 poz. 432 z późn. zm.).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE