Jakie prezenty komunijne zapamiętają dzieci? Co w sezonie 2018 kupią rodzice chrzestni? Czy wygra rozsądek?

Prezenty komunijne 2018
Prezenty komunijne 2018 Prawo autorskie: asphoto777 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Każdy z nas do dziś pamięta jaki prezent komunijny otrzymał od najbliższych. Komunia to na tyle ważny moment w życiu dziecka, że zapamiętuje się go na całe życie. Wspomnienia dotyczą gości, stroju, no i oczywiście prezentów. Moda na to, co podarować możemy dziecko bardzo się zmienia. Temat prezentów budzi od pewnego czasu też kontrowersje. Nie każdy zgadza się na zakup kosztownych technologicznych gadżetów, zabiegów czy innych nowości. Co kupić dziecku, aby było zadowolone? Komputer, rower, tablet, zegarek, medalik, a może zupełnie coś innego?


Sezon komunii 2018 ruszy już za chwilę, wraz z nią nerwówka i pytanie: jaki prezent komunijny podarować dziecku? Zdezorientowani są rodzice chrzestni, dziadkowie, babcie i pozostali gości. Czy wygrają tradycyjne prezenty? Sprawdziliśmy, co niezmiennie dajemy na komunię i wciąż cieszy to dzieci.


Prezenty komunijne o charakterze religijnym
Medaliki, krzyżyki na łańcuszku – nurt religijny w wyborze prezentów komunijnych jest najbardziej popularny wśród dziadków i babć. Starsze pokolenie nie wyobraża sobie innej pamiątki z tej uroczystości. Na szczęście biżuteria z religijnymi symbolami wykonana przez modne marki jest klasyczna, ale z modnym dizajnem. Ale nawet w biżuterii pojawiają się spore dylematy. Czy biżuteria podarowana na komunię powinna być ze srebra, czy ze złota? Brylant? Perełki? A może cyrkonie? Również tutaj powinniśmy kierować się rozsądkiem. Złoty medalik z tradycyjnym medalikiem z wizerunkiem świętego to doskonała pamiątka z okazji pierwszej komunii świętej. Złoty krzyżyk sprawdzi się zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Wisiorek wykonany ze złota to symbol doskonałości. Oznacza moc, siłę, a także miłość, ciepło i nadzieję. W biżuterii warto ograniczyć się do wisiorka lub bransoletki, pierścionek lub kolczyki to prezent dla starszych.

W pomysłach na prezenty komunijne o charakterze religijnym nie może zabraknąć Pisma Świętego w wersji dla dzieci - pięknie ilustrowanej i nowocześnie opracowanej.

Najlepsze prezenty komunijne, które przetrwały kilka pokoleń
Zegarek jest prezentem komunijnym zawsze na czasie. Choć lata mijają zegarki cały czas cieszą się sporą popularnością, a dzieci lubią je dostawać. Zmienia się jedynie ich styl. Chłopcy preferują elektroniczny z dużą ilością funkcji, dziewczynki raczej tradycyjny. Wybór nie będzie prosty, bo marki prześcigają się z pomysłami na gustowne paski oraz kolory tarczy.


Rower podobnie jak zegarek czy medalik to nadal jeden z najczęściej wybieranych prezentów komunijnych. Kojarzy się z wolnością. Nowy rower dziecka powinien zaktywizować całą rodzinę.

Wycieczka, wyjazd, a może kurs żeglarski na Mazurach? Najdłużej wspomniane są przygody i przeżycia. Kurs sportowy dla najmłodszych, które prowadzi wykwalifikowany personel, przygotowany do pracy z dziećmi na pewno na długo utkwi w pamięci dziecka.

Specjalnie dla ciebie - spersonalizowane prezenty komunijne
Bransoletki lub naszyjniki z kolekcji Lilou to wyjątkowy sposób na upamiętnienie tego momentu. Wśród talizmanów warto wybrać kształt anioła, który jest symbolem dobra i niewinności. Prezent komunijny sygnowane inicjałami, datami to idealny pomysł. Taki prezent wymaga dłuższego zastanowienia, ale na pewno będzie zupełnie czymś innym od pozostałych. Rodzaj niezapomnianej pamiątki.
Nowoczesne prezenty komunijne – zakazane czy miło widziane?
Korekta uszu lub nosa – jako prezent na komunię? Niestety, tak się zdarza. Rodzice tłumaczą to tym, że odstające uszy mogą stanowić nie tylko defekt kosmetyczny, ale także znacząco wpływać na obniżenie poczucia własnej wartości dziecka. Członkowie najbliższej rodziny coraz częściej - zamiast zegarka czy roweru - dają dziecku pieniądze na zabieg. „Prezent”, który jest najwyżej na liście kontrowersyjnych decyzji. Prezent kształtuje również osobowość dziecka, akcentuje wartości. Nowoczesny zabieg uszu w bardzo młodym wieku skupia uwagę na cielesnych walorach. Co więcej, rozpowszechnia się w ten sposób zjawisko poddawania się operacjom plastycznym, nie tylko ze względów estetycznych przez grupę najmłodszych. Zatem ten prezent na pewno nie jest trafionych, wartościowych i chętnie pamiętany.

Tablet i smartfon na komunię?
Pytanie czy komunia jest najlepszą okazją na taki prezent? Bardzo szybko może okazać się, że wirtualny świat pochłonie 9-latka. Gry, internet, zabawa komunikatorami. Zachęcamy do ambitniejszych pomysłów. Polecamy aparat fotograficzny - to dla wielu sposób na rozbudzenie kreatywności i ciekawości świata.

Pierwsza komórka niekoniecznie musi być z okazji pierwszej komunii świętej. Jeśli jednak koniecznie chcesz to zrobić, inwestując postaraj się zachować zdrowy rozsądek. Telefon powinien mieć funkcje blokujące niebezpieczne strony i limit internetu.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć