7 grudnia - pora kupować prezenty!

Prezenty już wybrane?
Prezenty już wybrane? Prawo autorskie: le_chernina / 123RF Zdjęcie Seryjne
Do Świąt zostało 17 dni!

Już mogliśmy poczuć przedsmak tego, co nas czeka - w mikołajki obdarzamy się drobiazgami, których zakup nie spędza nam sen z powiek. Teraz pora na prawdziwe wyzwanie.

Czas wyruszyć na poszukiwania
Buszowanie po sklepach - dla jednych to przyjemność, dla innych mordęga. Prezenty, te mniejsze i większe, materialne, ale i te bardzo duchowe, to nieodłączny element świąt. Patrząc na tłumy w centrach handlowych i ludzi biegających od stoiska do stoiska, można się domyślać, że niewielu jest tak zapobiegawczych, że prezenty kupuje z wyprzedzeniem.

Na szczęście, zostało jeszcze trochę czasu i przy dobrej organizacji mamy szansę podarować bliskim to, co sprawi im przyjemność. Warto pamiętać, że przecież nie muszą to być prezenty drogie i spektakularne.

Po pierwsze - zrób listę! Jeżeli jesteś zwolenniczką/zwolennikiem opcji manualnej, uzbrój się w kartkę i długopis, jeżeli wolisz uniknąć kartek i karteczek - pobierz aplikację do robienia list zakupów i planowania. Przemyśl, ile osób chcesz obdarować i jaki przeznaczyć na to budżet. Zastanów się czy pod choinką każdy znajdzie coś w podobnej cenie, czy może są osoby, które chcesz obdarować w sposób wyjątkowy.

Jak kupować?
Sposób robienia zakupów jest ważny! Oczywiście, można spróbować jednorazowego rajdu po sklepach, ale to opcja dla najbardziej wytrwałych. A bez dobrego planu właściwie niewykonalna.

Można jednak ułatwić sobie życie - do każdego bliskiego dopisać słowo klucz i oznaczyć je symbolem, który wskaże czy daną rzecz łatwiej kupić stacjonarnie, czy przez internet. Jeżeli planujemy nabyć książkę, film, perfumy czy oryginalną część garderoby, warto przejrzeć propozycje w sieci. Są to produkty, które niejednokrotnie są tańsze, nie grozi im uszkodzenie podczas dostarczania i dostaniemy je pod nos, bez kolejek i biegania.


Ciekawą propozycją są również targi przedświąteczne. Na nich znajdziemy produkty unikatowe, robione ręcznie, oryginalne. Oczywiście, stosownie do nakładu pracy, również droższe. Warto jednak zrobić wcześniej rozeznanie i sprawdzić czy ceny nie są zawyżone tylko z okazji "targu" - podobne stoiska często można znaleźć w centrach handlowych. To te same produkty, ale tańsze. Ja w ten sposób kupiłam chociażby ozdoby choinkowe robione ze słomy.

Jeżeli zdecydujecie się na duże centrum handlowe, zróbcie sobie dokładną listę, po co idziecie. Nie da się ukryć, że nadchodzące Święta to idealna okazja do podnoszenia cen i promocji "na niby". Warto zatem pięć razy zastanowić się czy to, co "tak bardzo się opłaca" nie jest zwykłym oszustwem.

Idźmy gdzieś razem
Nie, nie, to wcale nie pójście na łatwiznę. Zastanów się: może w tym roku mało czasu poświęciłaś/poświęciłeś bliskiej osobie? Może zaniedbałaś przyjaciółkę? Małżonek ciągle słyszał "nie teraz"? Zakup biletów do teatru, karnetu do spa czy wyjazd na weekend? To wspaniały pomysł, by zamanifestować, że lubimy z kimś spędzać czas i jego osoba nie jest nam obojętna. Pomyśl, co twój bliski chciałby zobaczyć, co zrobić. Może pół roku narzekał, że dawno nie był na dobrym spektaklu albo marzy mu się aromatyczny masaż?

Nieraz nie zwracamy uwagi na takie sugestie, puszczamy je mimo uszu, nie traktujemy poważnie. Święta to idealny moment, by pokazać, że troszczymy się o komfort bliskiej nam osoby. A bilety/karnety/bony można wygodnie kupić przez internet, wystarczy przejrzeć recenzje czy polecenia znajomych, by trafić na coś super. Potem ładna kokardka i już!

Prezent zrób sam!
Prezent nie musi być najdroższym przedmiotem ze sklepu, nie musi być piękny i błyszczący. Ważne, żeby był od serca, podkreślający intymność relacji. Może wykonujesz zawód, którego efekty widać tylko w internecie, a twoi starsi rodzice, mało biegli w obsłudze komputera nie mogą się tym cieszyć? Wydrukuj wykonaną przez siebie grafikę czy artykuł, który nie ukazał się w papierowej wersji gazety. Fajnym pomysłem jest album z najnowszymi wspomnieniami, kolaż czy chociażby ramka z ulubionym wspólnym zdjęciem.

Wielu z nas nie wywołuje już fotografii, większość z nich mamy w wersji cyfrowej, gdzieś na dysku. Może Święta to dobra okazja, by przypomnieć sobie kilka ostatnich lat, oglądając zdjęcia właśnie?

Opcja dla zdolniejszych to: wykonanie fajnego nadruku na koszulce, zrobienie biżuterii albo szala na drutach. Możliwości są tysiące! Powodzenia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE