2 grudnia - pora na kluczowy moment w dziecięcych przygotowaniach do Świąt

Jak napisać list do Świętego Mikołaja?
Jak napisać list do Świętego Mikołaja? Prawo autorskie: le_chernina / 123RF Zdjęcie Seryjne
Do Świąt zostały 22 dni!

Jak napisać list do Świętego Mikołaja?
Pamiętaj, by w liście znalazły się marzenia dziecka, nie twoje. Jeśli maluch nie potrafi jeszcze pisać, niech narysuje to, co chciałby dostać. A może zrobicie wyklejankę?

Warto przygotowywać list wspólnie, by odrobinę naprowadzić dziecko. Pozwoli nam to uniknąć zaskoczenia, że wszystkie punkty z listu przekraczają nasze możliwości oraz rozczarowania dziecka, że nie dostało niczego ze swojej listy.

Pozwól dziecku ozdobić list rysunkami. To dla niego ważny moment w ciągu roku, na który długo czekał. My przygotowujemy się do Świąt sprzątając, robiąc zakupy, a dziecko... dla niego to właśnie list jest kluczowym elementem oczekiwania na Boże Narodzenie. Cieszcie się tą wspólnie spędzoną chwilą, która wprowadza świąteczną atmosferę, rozmawiajcie o swoich marzeniach i zbliżających się Świętach. Niech będzie to wyjątkowy czas oczekiwania.

Gdzie wysłać list do Świętego Mikołaja?
W internecie znajdziecie kilka adresów, pod które można wysłać list. Jednym z najbardziej popularnych jest ten w Laponii (Finlandia), skąd Mikołaj pochodzi:
„Post Office” Artic Circle
96-930 Rovaniemi, Finland,
Joulumaa, Santa Claus

Innym sposobem jest zeskanowanie listu dziecka i wysłanie go mailem na adres: santa.claus@santaclausoffice.fi

Możecie też zachować list na pamiątkę (oczywiście nie mówiąc tego dziecku). Po latach porównacie, jak zmieniały się jego marzenia.
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE