6 grudnia – dziś najbardziej znane imieniny!

Dziś mikołajki!
Dziś mikołajki! Prawo autorskie: le_chernina / 123RF Zdjęcie Seryjne
Do Świąt zostało 18 dni!

To już dziś! 6 grudnia obchodzimy mikołajki, czyli imieniny św. Mikołaja, biskupa z Miry. Według średniowiecznych legend św. Mikołaj żył na przełomie III i IV wieku. Przez całe życie pomagał potrzebującym i dzielił się z nimi swoim majątkiem – to dlatego 6 grudnia obdarowujemy się z najbliższymi drobnymi upominkami.

Jak świętować mikołajki?
Jeśli tradycja mikołajkowych upominków jest obecna w twoim domu, prezenty już dawno powinny być schowane – tak, by dziecko mogło je znaleźć tuż po przebudzeniu. Jeśli prezenty wciąż leżą na dnie szafy (albo w sklepie, bo nie miałaś czasu ich wcześniej kupić), nic straconego. Zamiast chować je w butach przy łóżku dziecka lub pod poduszką, włóż je do świątecznej skarpety i zawieś w pokoju – na klamce drzwi, haczyku lub przy kominku. Pamiętaj, że na okazałe prezenty przyjdzie jeszcze czas – w mikołajki podaruj dziecku coś niewielkiego, np. książkę czy słodycze.

Prezenty to nie wszystko
Jeśli chcesz, żeby tegoroczne mikołajki były wyjątkowe, nie skupiaj się wyłącznie na prezentach. Pomyśl, jak inaczej możesz sprawić radość dzieciom. Sprawdź repertuar najbliższego kina i zabierz dzieci na film dostosowany do ich wieku. Świetnym pomysłem może być również wyjście na lodowisko. Jazda na łyżwach to niezła frajda nie tylko dla maluchów, a przy kubku gorącej czekolady szybko zapomnisz o przedświątecznej gorączce.
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE