5 grudnia – już jutro mikołajki! O czym musisz pamiętać?

Jutro mikołajki!
Jutro mikołajki! Prawo autorskie: le_chernina / 123RF Zdjęcie Seryjne
Do Świąt zostało tylko 19 dni!

Pamiętaj, że w mikołajkach chodzi o coś więcej niż prezenty w skarpecie czy pod poduszką. To dzień, w którym możesz nauczyć dzieci, że choć dostawanie jest przyjemne, dawanie może dać równie wiele radości! Jak to zrobić? Włącz dzieci w przygotowania do przyjścia Mikołaja – pieczenie dla niego ciasteczek i przygotowywanie marchewek dla reniferów będzie dla dzieciaków wielką frajdą. Jeśli pieczenie ciastek to nie twoja bajka, Mikołaj ucieszy się ze wszystkiego, co przygotujesz. Pamiętaj – to ty musisz zadbać o to, żeby przygotowane łakocie zniknęły z talerza...

Gdzie schować prezenty na mikołajki?
W większości domów mikołajkowe upominki chowa się pod poduszką lub w... bucie. Jeśli podoba ci się zwyczaj chowania prezentów w świątecznej skarpecie, ale jeszcze jej nie masz, nic straconego! Mikołajkowe skarpety można kupić każdym hipermarkecie, a ich ceny zaczynają się już od kilku złotych.

Co podarować dziecku w mikołajki?
Pamiętaj, to nie prezenty są najważniejsze. W mikołajki podaruj dziecku drobnostkę, która sprawi mu radość – książkę, małą zabawkę czy słodycze. Jeśli myślisz, że twoje dzieci mają już wszystko i nie wiesz, co im podarować (albo nie podoba ci się zwyczaj dawania prezentów 6 grudnia), idźcie całą rodziną do kina. Wspólne wyjście może być dla was wszystkich świetną zabawą!
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE