Wykorzystali Nemo, by powiedzieć światu o problemie, który dotyka ciężarnych

Poruszające zdjęcie ciężarnej.
Poruszające zdjęcie ciężarnej. Zrzut z ekranu/facebook/Love What Matters
Zazwyczaj nic nie jest tak proste, jak się wydaje. Ta fotografia to dowód na to, że o pewnych problemach najlepiej powiedzieć właśnie w taki sposób.

Jestem w ciąży!
Wiele ciężarnych dzieli się swoim zdjęciem w internecie. Nic w tym dziwnego, bo ciąża to wspaniały czas w życiu kobiety i mamy potrzebę podzielenia się naszą radością z całym światem. Przyszli rodzice prześcigają się w pomysłach, w jaki sposób przekazać bliskim cudowną nowinę. Ich wyobraźnia nie ma granic, więc widzieliśmy już naprawdę wiele pomysłów, a jeden ciekawszy od drugiego.


Gdy więc zobaczyliśmy fotkę na portalu Love What Matters, na której ciężarna wraz z partnerem pozują z rybką Nemo w ręku, początkowo wydało nam się to kolejnym pomysłem z serii: jak o swoim szczęściu powiadomić znajomych. Opis, który towarzyszył jednak tej fotografii, poruszył nas bardzo. Okazało się, że przyszli rodzice chcieli powiedzieć wszystkim o problemach zdrowotnych ich dziecka.
źródło: Love What Matters

Większość osób, które zobaczy to zdjęcie, pomyśli: Och słodkie zdjęcie z ciąży z ich ulubioną postacią Disney 'a – Nemo! Ale dla mojej rodziny ta fotografia znaczy znacznie więcej.

2 lipca poszłam na badanie ultrasonograficzne i było tak wspaniale widzieć naszą córkę. Widzieliśmy jej małą twarz, jej stopy, cała była idealna! Po USG mój doktor skierował mnie na kolejne badania, wysłał mnie do specjalisty od płodów. Moje serce łomotało, byłam przerażona. Zapytałam, co jest nie tak, ale nie chciał zdradzać szczegółów, powiedział tylko, że jej górna połowa ciała nie ma prawidłowego wymiaru. Więc wysłali mnie do szpitala, żeby mieć pewność.

Przez 2 tygodnie po mojej wizycie u lekarza, tak bardzo się martwiłam. Miałam napady lęku, miałem przeczucie, że coś jest nie tak.

To był zespół pasm owodniowych, czyli worek owodniowy zaczął przedwcześnie pękać i pasma pękniętej owodni zaczęły uszkadzać zdrowe tkanki dziecka. Doszło do samoistnej amputacji. Tego dnia, gdy okazało się, że nasza słodka dziewczyna nie ma części lewej ręki, ciężko było to usłyszeć i zaakceptować. Zaraz jednak pojawiła się myśl, że damy radę, że ona nadal jest idealna, jest silna i tak bardzo na nią czekamy. Ona jest właśnie naszym Nemo, który ma jedną płetwę mniejszą niż drugą, ale pokona wszystko, czego pragnie, bo jest kochana.

To nie jest niepełnosprawność czy coś złego, ona będzie naszą małą gwiazdą bez względu na wszystko! Kochamy Cię taką, jaką jesteś nasza mała dziewczynko!”.

"To most people they will see this and think 'oh a cute pregnancy picture with their favorite Disney character, nemo!'...

Opublikowany przez Love What Matters na 6 września 2017
Zespół pasm owodoniowych
Problem zespołu pasm owodniowych występuje u około 1:5 000-15 000 ciężarnych. Wada wykrywana jest w czasie badania USG. Lekarz w celu potwierdzenia problemu dodatkowo może zlecić wykonanie rezonansu magnetycznego. Nadal nie wiadomo, dlaczego dochodzi do pęknięcia worka owodniowego między 28. dniem od zapłodnienia a 18.tygodniem ciąży. Czasem, kiedy wada zostanie wykryta, lekarze podejmują się wykonania operacji wewnątrzmacicznych. Jeżeli nie da się tego zrobić, wówczas pozostaje tylko plastyka kości i skóry po narodzeniu dziecka.
źródło: Love What Matters

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE