Twoje dziecko wraca do szkoły? Jest jedna rzecz, którą powinnaś zrobić dla niego i… dla siebie

Powrót do szkoły zawsze jest wielkim wydarzeniem. Rodzice mogą pomóc swoim dzieciom w najlepszy możliwy sposób.
Powrót do szkoły zawsze jest wielkim wydarzeniem. Rodzice mogą pomóc swoim dzieciom w najlepszy możliwy sposób. Prawo autorskie: tan4ikk / 123RF Zdjęcie Seryjne
Jest jedna rzecz, którą możesz zrobić dla siebie i twojego dziecka w nowym roku szkolnym. Niepozorna a szalenie ważna.

Matka trójki dzieci ma tylko jeden najważniejszy wniosek po latach, które dzieci spędziły w szkole. Jeśli chcesz im pomóc – musisz angażować się w życie klasy.

"Wolontariat" będzie wyglądał inaczej dla każdego nauczyciela - czasami masz szczęście i możliwość pracy bezpośrednio z dziećmi.

W innym przypadku możesz zostać zawieszony gdzieś pomiędzy salą a korytarzami i długo szukać dla siebie miejsca, jednak niech cię to nie zwiedzie! W żadnym razie nie cofaj się z raz obranej drogi, to bardzo ważne.

Dlaczego?

Ponieważ to małe okno w szkolnym świecie twojego dziecka jest bezcenne.

Nawet wtedy, kiedy zostajesz poproszony o wycięcie tysięcy karteczek z obrazkami do klasowych planszy. I/lub wyproszony na korytarz.

Jest to wciąż jedyna szansa zobaczenia (lub usłyszenia) wszystkich ważnych części życia szkolnego twojego dziecka - jego interakcji z rówieśnikami i nauczycielem, jego przyjaciół, sposobu reagowania na wskazówki i sposoby reagowania na problemy(…).

Kiedy nauczyciel mojego syna w drugiej klasie powiedział, że jeden z uczniów może mieć niekorzystny wpływ na moje dziecko, przyjrzałam się mu. Widziałam to, co on. Jeżeli zależy ci na partnerstwie z osobą, która spędza tyle czasu, co ty (lub więcej) z twoim dzieckiem, musisz tam być i zobaczyć to, co on widzi każdego dnia.

Twoje zaangażowanie pomaga również nauczycielom. Kiedy nie musi wycinać tego tysiąca karteczek z obrazkami do planszy, może zająć się faktycznym uczeniem również twojego dziecka.

Wiem, że prawdopodobnie musisz pracować. Większość z nas to robi, a niewielu szefów zrozumiałoby cel wycinania tych cholernych karteczek z obrazkami.

Chcę powiedzieć, że jeżeli jesteś w stanie pozwolić sobie na elastyczność – zrób to i wykorzystaj chwilę na zaangażowanie w szkolne życie.

Jeśli możesz wziąć dwie godziny czasu urlopu, zrób to. To brzmi śmieszne, ale dziesięciokrotnie więcej warte, aby zobaczyć dziecko w jego codziennym otoczeniu. Poznaj jego przyjaciół. Poznaj jego wrogów. Patrz, jak wypełnia swoje zadania, prosi o pomoc, radzi sobie w nowych sytuacjach.

Jeżeli nauczyciele nie pozwalają rodzicom na angażowanie się w życie klasowe istnieje jeszcze parę innych sposobów, m.in. wycieczki szkolne (prawie zawsze wymagają dorosłych opiekunów).

Specjalne okazje – Święta, Walentynki, szkolne dyskoteki… Wszystko może być okazją do zaangażowania się we fragment codzienności twojego dziecka.

To naprawdę najlepsza porada dla wszystkich rodziców z dziećmi rozpoczynającymi szkołę - rób wszystko, aby pomóc w klasie. Nie tylko twoje dziecko będzie czuło się wyjątkowo, ale otrzymasz bezcenne spojrzenie na to, kto i co robi.

Będziesz mógł rozwiązać problemy, zanim staną się zbyt poważne, a w dobrych dniach będziesz się przyglądać i dziwić małemu człowiekowi, którego stworzyłeś, który potrafi o wiele więcej niż kiedykolwiek mogłeś sobie wyobrazić.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE