Młody geniusz: 12-latek zaprojektował nowy smartwatch. Urządzenie wygląda jak plaster miodu

12-latek prezentuje swój pomysł: smartwatch w formie plastra miodu
12-latek prezentuje swój pomysł: smartwatch w formie plastra miodu fot. film CNN Newsource/x-news / http://skroc.pl/1089e
12-latek z Karoliny Północnej zaprojektował smartwatch, ktorego wygląd inspirowany jest wyglądem plastra miodu. Teraz Davis Borrow, bo tak nazywa się niezwykły konstruktor, chce zebrać 50 tysięcy dolarów, aby zacząć produkować urządzenie na masową skalę. Chłopiec zaprezentował już swój pomysł w siedzibie firmy Lenovo. Przyglądamy się tej historii oraz bardzo młodym wynalazcom z Polski.

"Chłopak, którego bardzo chciałem poznać"
Na efekty prezentacji nie trzeba było długo czekać. Koncern Lenovo przeznaczył 5 tysięcy dolarów na pomoc w realizacji projektu. 12-latek usłyszał też ciepłe słowa od technologów zajmujących się tego typu urządzeniami.
Peter Hotensius, główny technolog w firmie Lenovo

"To jest chłopak, którego bardzo chciałem poznać. Sposób w jaki on się prezentuje jest niesamowity. Wiele osób chciałoby robić to z taką pewnością siebie".

Aby Davis Borrow mógł spełnić swoje marzenie, czyli ruszyć z produkcją smartwatcha na masową skalę potrzeba mu jeszcze kilkudziesięciu pieniędzy. Pieniądze na ten cel zamierza zbierać za pośrednictwem mediów społecznościowych. Właśnie środki zebrane za pośrednictwem crowdfundingu mają mu pomoc zrealizować plan.

9-latek skonstruował łazika marsjańskiego
Historia ze Stanów Zjednoczonych to tylko jeden z wielu przykładów dziecięcej pomysłowości. Podobne historie zdarzają się też w Polsce. Kilka miesięcy temu głośno było na temat 9-letniego Marka z Torunia, który skonstruował łazika marsjańskiego w wersji mini. Ten wynalazek cieszył się największym zainteresowaniem podczas Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków. 9-latek był tam oczywiście najmłodszym konstruktorem. Projekt 9-latka otrzymał na tej wystawie złoty medal.
12-latek zbudował drukarkę dla niewidomych
Kilka miesięcy temu głośno było też o historii o 12-latka Shubham Banerjee z Kalifornii, który stworzył alternatywę dla drogich (kosztujących ponad 2 tysiące dolarów) drukarek alfabetu Braille'a. Swój wynalazek chłopiec nazwał Braigo (połączenie słów "Braille'a" i "LEGO") i stworzył go z zestawu LEGO Mindstorms EV3 i dodatkowych materiałów kosztujących w sumie kilkaset dolarów.
Zaprojektowane przez 12-latka urządzenie potrafi wydrukować wszystkie litery alfabetu, a przygotowanie jednego znaku zajmuje około 7 sekund.

Karol z Rudy Śląskiej twórcą płyty gaszącej pożary
Karol Klarecki to uczeń szkoły podstawowej w Rudzie Śląskiej, który pierwszy wynalazek zaprojektował w wieku 5 lat. Była to mechaniczna kura, która podawała jajka. Od tamtej pory w puli jego wynalazków są bankomat do zabawy, wykrywacz metali, odkurzacz do sprzątania śmieci na biurku, a nawet płyta gasząca pożary.
Karol Klarecki, 12-letni wynalazca

"Patrzyłem na zdezelowane bloki pokryte eternitem, chciałem zrobić coś estetycznego. Rodzice doradzili, że płyta musiałaby być odporna na ogień. Patrzyłem na fiolkę siarczanu, przypomniałem sobie, jakie ma właściwości, i stworzyłem płytę, która ma tłumić pożar w zarodku. Przetestowałem to w łazience i zadziałało". Czytaj więcej

Co ciekawe, polscy młodzi wynalazcy przedstawiani są w mediach jako odkrywcy, "pomysłowe dzieciaki" albo właśnie wynalazcy. W doniesieniach na temat Davisa Borrowa z Karoliny Północnej dominuje jedno określenie 12-latka - biznesmen.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE