"Nakrętkowy mistrz świata" zdradził, po co mu aż 13 ton. "Nie nadążaliśmy wynosić worków z komendy"

Dzielnicowy z Pisza zebrał 13 ton nakrętek dla ponad rocznej Poli
Dzielnicowy z Pisza zebrał 13 ton nakrętek dla ponad rocznej Poli KPP Pisz
Pola urodziła się w marcu 2018 roku. Przyszła na świat jako wcześniak. Nie słyszała, a lekarze zdiagnozowali u niej obustronny niedosłuch zmysłowo-nerwowy w stopniu głębokim. Dzielnicowy z Pisza postanowił wesprzeć jej leczenie i rehabilitację.


Mł. asp. Adam Trzonkowski z Białej Piskiej nazywany jest "nakrętkowym mistrzem świata", bo zbierając właśnie ten plastikowy odpad, pomaga innym. Zbiórka dla Poli była trzecią odsłoną akcji "Nakręć się na pomaganie". Za pierwszym razem zebrał 2,5 tony, potem 5, a teraz aż 13 ton nakrętek, co zasili budżet rodziny o prawie 11 tysięcy złotych.Nakrętki spływały do Pisza zarówno z ościennych powiatów, z Polski, jak i z zagranicy. Jedna z mieszkanek gminy Mrągowo przekazała aż tonę odpadów. Do akcji dołączyli również osadzeni z Aresztu Śledczego w Czerwonym Borze. Na początku w recepcji komendy stał jeden karton przeznaczony na zbiórkę, jednak szybko zaczął się zapełniać, a ludzie donosili kolejne reklamówki i worki. – Nie nadążaliśmy wynosić tych worków z komendy – komentuje kom. Anna Szypczyńska z piskiej policji w rozmowie z TVN 24.

– Zbieranie nakrętek to szczytna akcja, bo zamiast wyrzucać je do śmieci, pieniądze z ich sprzedaży pomogą choremu dziecku. Tegoroczna akcja przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Spodziewałem się, że pobijemy rekord, ale nie sądziłem, że będzie to tak duża ilość. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim osobom i instytucjom, które mi pomagały w realizacji tego przedsięwzięcia – powiedział mł. asp. Adam Trzonkowski.

Pierwszy implant ślimakowy wszczepiono Poli w marcu 2019 roku. Udało się to dzięki wsparciu innych. Dziewczynka przechodzi rehabilitację, jednak wszystko świadczy o tym, że słyszy – potrafi naśladować dźwięki, reaguje na imię. Teraz w planach jest wszczepienie drugiego implantu, by dziecko mogło jak najlepiej się rozwijać.
Źródło: tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...