Zapamiętaj! Mamusia wie zawsze najlepiej

Nie da się ukryć, że w zdecydowanej większości jesteśmy kwokami, które najchętniej trzymałyby swoje dzieci pod skrzydłami jak najdłużej się da. Niby chcemy, żeby były samodzielne. Wyznajemy zasadę, że dziecku potrzebna jest przestrzeń do rozwoju, że nie można go tłamsić. Sraty pierdaty. A tymczasem rzeczywistość wygląda ciut inaczej.

Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że mama w życiu dziecka to osoba nieomylna, wszechwiedząca, która nawet w myślach potrafi czytać i wcale do tego nie potrzebuje szklanej kuli. Wystarczy jedynie jej fakt, że jest mamą. Chcecie przykładów? Proszę.

1. Kochanie chodź zrobić siusiu. Już długo nie robiłaś, na pewno już ci się chce.
Klasyka gatunku, która mama tego nie wie, ba jest w stanie przewidzieć potrzeby fizjologiczne swojego dziecka co do minuty, a że czasami się myli... przecież można dłużej posiedzieć w toalecie.

2. Oj widzę po twojej mince, że kupkę chcesz, już wyciągam nocniczek, usiądź, tyle dzisiaj zjadłeś, że na pewno ci się chce.
Oczywiście, że chce dobrze, ale upierdliwość w tym przypadku, jak i wymienionym powyżej kwalifikuje zdecydowanie do hasła: To ja wiem, kiedy chcesz kupę. Nieważne, że dziecko daje wcześniej sygnały, mama i tak wie najlepiej.
3. Mamusia wytrze pupę, tylko zawołaj, jak skończysz.
Jakby wycieranie pupy sprawiło, że nasze dziecko nigdy nie stanie się dorosłe i bez mamy nie da sobie rady, bo nie będzie wiedziało jak prawidłowo użyć papieru toaletowego. Znam mamy, które tyłki wycierały nawet siedmiolatkom!!!

4. Oczywiście, że lubisz zupę brokułową, to samo zdrowie.
To nic, że nigdy w życiu wcześniej dziecko nie jadło brokułów, no ale mama wie, że lubi, bo przecież zdrowe. Ciekawe, czy mama lubi wszystko, co zdrowe, nim posmakuje.

5. Kochanie przecież jesteś głodny cały dzień biegałeś po dworze, zjedz jeszcze tę jedną kanapkę.
Zjadło dwie i czuje się najedzone – dziecko, ale mama nie czuje, żeby ono nie było już głodne. Przecież wie lepiej.
6. Ubierz koniecznie jeszcze tę kurteczkę, wieje i będzie ci zimno.
Tak mama potrafi nawet wyczuć ciepłotę swojego dziecka, nosi w sobie jakiś niewidzialny termometr, który określa, w jakiej temperaturze i przy jakiej sile wiatru jej dziecku będzie zimno. A może niech ono ma szansę samo się przekonać, czy zmarznie? Oj wiem, wiem, przeziębi się – to pewne.


7. Pięknie wyglądasz w tej sukience, jak prawdziwa dziewczynka.
To nic, że dziewczyna woli spodnie i bliżej jej do męskich zabaw. Woli pobiegać, poskakać, powspinać się na drzewach. No, ale przecież mamusia wie najlepiej.
8. Chcesz lody truskawkowe? Ale wiesz, ja myślę, że śmietankowe są lepsze.
I bach lody śmietankowe lądują w wafelku dla dziecka, które prosiło o zupełnie inny smak. Wiadomo – mama wie lepiej, nawet to które lody będą bardziej córce czy synowi smakować.

9. Oj chyba już się położymy spać, prawda? Masz takie oczka zmęczone.
To nic, że dziecko w najlepsze układa klocki, ale mamusia wie, że właśnie o tej godzinie ono jest ZAWSZE zmęczone, więc czas do łóżka, ani minuty dłużej.

10. Naprawdę chcesz to auto, wiesz ja jednak myślę, że tamto będzie lepsze.
To tak, jakby mama była u kolegi syna i u niego wypróbowała właśnie tamto, a nie to auto. W końcu ona wie, czym najlepiej będzie się bawić jej dziecko.

I jak Mamo? Bywasz czasami wszystko wiedzącą kwoką? :)
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE