Najstarsza matka na świecie urodziła bliźniaki. Pojawiły się komplikacje ze strony... ojca

Mama i córki czują się dobrze. Gorzej z tatą...
Mama i córki czują się dobrze. Gorzej z tatą... 123rf.com
Do tej pory oficjalny tytuł najstarszej świeżo upieczonej matki świata nosiła pochodząca z Hiszpanii Maria del Carmen Bousada de Lara, która urodziła bliźniaki w wieku 66 lat. Niestety dwa lata po porodzie zmarła na raka jajnika. Teraz – również bliźnięta – urodziła kobieta aż 8 lat starsza od dotychczasowej rekordzistki!


Zdrowe bliźniaczki
74-letnia Eramatti Mangayama starała się o dziecko od ponad 50 lat, ale dopiero teraz – jak powiedziała w wywiadzie dla agencji Indio-Asian News – "Bóg wysłuchał jej próśb". Do zapłodnienia doszło w klinice leczenia niepłodności, w której Eramatti z mężem zdecydowali się na in vitro. Jako że kobieta nie była już zdolna do produkcji własnych jajeczek, pobrano je od anonimowej dawczyni i zapłodniono plemnikami męża 74-latki.

Po 9. miesiącach na świat przyszły zdrowe, 2-kilogramowe dziewczynki. Poród przy pomocy cesarskiego cięcia przebiegał bez komplikacji, ale wiadomo już, że dzieci nie będą karmione mlekiem mamy. Nie oznacza to, że będą pić mleko modyfikowane – zapowiedziano już, że otrzymają je z Banku Mleka.

Udar
Mąż kobiety przyznał, że jest "bardzo szczęśliwy", jednak jego szczęście nie trwało długo – jak podaje The Indepdendent, dzień po porodzie 80-letni mężczyzna przeszedł udar i w tej chwili przebywa pod opieką lekarzy.

Mamy nadzieję, że szybko z tego wyjdzie, ale trzeba przyznać, że tak zaawansowany wiek rodziców jest dla noworodków zagrożeniem. Większość internautów uważa decyzję o rodzicielstwie w takim wieku za czysty egoizm i nieodpowiedzialność.

Nic dziwnego, zwłaszcza że starsi rodzice myślą podobnie – wystarczy przytoczyć przykład medialnych wypowiedzi kobiety, która urodziła syna w wieku 72 lat (z jakichś powodów była tylko "nieoficjalną" rekordzistką) i teraz martwi się o jego przyszłość.
Źródło: The Independent
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...