Zdjęcie z pierwszego dnia szkoły obiegło świat. Kryje się za nim wzruszająca historia

To zdjęcie z pierwszego dnia szkoły pokochały tysiące internautów z całego świata
To zdjęcie z pierwszego dnia szkoły pokochały tysiące internautów z całego świata fot. Facebook/Courtney Coko Moore
Rozpoczęcie roku szkolnego bywa bardzo stresujące. Zwłaszcza gdy jest się małym dzieckiem. Napięcie pokonało pewnego 8-latka, jednak gest jego kolegi nie tylko poprawił mu humor, ale wrócił wiarę w ludzi tysiącom osób na całym świecie. To zdjęcie stało się hitem!


Connor Crites, 8-letni chłopiec z autyzmem, chodzi do drugiej klasy szkoły podstawowej w mieście Wichita w stanie Kansas. Początek roku już za nim, jednak nie było łatwo. W pierwszy dzień Connor rozpłakał się. Jednak wtedy jego kolega Christian Moore, poszedł do niego, złapał za rękę i zaprowadził do klasy.

Całe zdarzenie widziała boku mama Chrisitana: - Widziałam, że Connor stoi w rogu i płacze. Wtedy mój syn podszedł do niego i zaczął go pocieszać. Złapał go za rękę, poszedł z nim pod klasę i razem zaczekali na dzwonek. Reszta to historia. Chłopcy mają niesamowitą więź – opowiadała w mediach Courtney Moore.Sam Connor zapewnia, że gdy jego kolega zdobył się na ten uroczy gest, przestał płakać i poczuł się szczęśliwy. Sytuację opisała w sieci mama Christiana i umieściła na Facebooku zdjęcie, które obiegło świat.

„Jestem taka dumna z mojego syna, że dostrzegł płaczące w kącie dziecko, więc poszedł je pocieszyć, chwycił za rękę i wszedł z nim do szkoły! To dla mnie zaszczyt wychować tak kochające, współczujący dziecko! To dzieciak z wielkim sercem” - napisała na pod fotografią. Ma ona aż 43 ty. Reakcji, a udostępniono ją 27 tys. razy!


Ludzie z całego świata piszą: "Mam łzy w oczach. Tak właśnie powinniśmy kochać. Powinnaś być dumna z tego, jak wychowujesz syna, robisz to dobrze", "Mam nadzieję, że twój syn zostanie światowym przywódcą!", „Brawo! Wychowujesz pięknego człowieka!”, „We współczesnym podzielonym świecie ten chłopiec pokazał, czym jest współczucie”.

April Crites, mama Connora równie wyraziła w mediach wielką wdzięczność: - Każdego dnia obawiam się, że któreś z dzieci zacznie śmiać się z mojego syna, bo zachowuje się trochę inaczej. Kolor skóry, płeć, niepełnosprawność - to nie ma znaczenia. Po prostu bądźmy dla siebie dobrzy. Tego w dzisiejszym świecie potrzebujemy.
Źródło: tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...