Do rodziców, którzy rozpaczają, że ich dziecko tak szybko dorasta: oto 10 powodów do WIELKIEJ radości

10 powodów, dla których fajnie jest mieć starsze dzieci
10 powodów, dla których fajnie jest mieć starsze dzieci fot. 123rf
Przeglądasz zdjęcia sprzed roku dwóch, trzech lat i nie możesz się nadziwić, że twoje dziecko kiedykolwiek było TAKIE MAŁE? Potem odpalasz filmik, na którym zrobiło pierwszy krok lub w wielkim skupieniu mówiło jedno słowo: „mama”, i już po tobie. „Gdzie moje maleńkie dzieci?!”, myślisz z żalem, zerkając na łobuzujące przedszkolaki, które coraz rzadziej wołają cię do zabawy, ale wciąż jesteś im potrzebna do najbrudniejszych zadań w toalecie...


Wiadomo, to naturalna kolej rzeczy. Jednak mrożące krew w żyłach opowieści twoich koleżanek, które mają dzieci w wieku nastoletnim, nie przynoszą pocieszenia... Czy rzeczywiście wszystko, co najlepsze już za tobą? Niekoniecznie. To 10 dowodów.


1. Starsze dzieci same kładą się spać. To znaczy, oczywiście, niektóre zarywają noce na pogaduszkach na czacie, ale rozsądny rodzic ma na to swoje metody. Zatem: tak, starszaki wiedzą, że muszą umyć zęby, nie trzeba sto razy powtarzać im, gdzie jest piżama i zaganiać do swojego pokoju. W końcu sypialnia to strefa NAPRAWDĘ wolna od dzieci!


2. Można wyjść z dziećmi z domu tylko z małą torebką. Bez koszulek na przebranie, pieluch, butelek z piciem, chusteczek nawilżanych, zabawek i tak dalej. Okej, powiecie, że z przedszkolakiem też można. A ile razy zdarzyło wam się, że wychodząc na podwórko, maluch prosił: „mamo, tylko tego dinozaura”, a potem próbowałaś wepchnąć dinozaura do ciasnej kieszeni dżinsów? No właśnie...


3. Z nastolatkami można oglądać razem seriale na Netflixie. Pomyślisz: „pff, robię to już teraz”? Przypominamy: na „Lego Ninjago” Netflix się nie kończy!

4. Kiedy dzieci są starsze, można się zdrzemnąć w dzień! Kiedy dzieci nie śpią – to rewolucja! I to bez obaw, że potomni podpalą dom, połamią sobie nogi, wyskakując przez okno i tak dalej. Większość z was pewnie powie, że każdy rodzic śpi z jednym okiem otwartym, póki dzieci nie wyprowadzą się z domu. Jednak to chyba lepsze niż niespanie w ogóle?

5. Starsze dzieci – uwaga – nie wchodzą rodzicom do toalety oraz do łazienki w trakcie prysznica! Chyba każdy rodzic doświadczył pytań z gatunku „tato, opowiedz mi o prądzie” lub „dlaczego nasz pies musiał umrzeć” w środę o 6.30 rano podczas porannej wizyty na sedesie... Z tym koniec. Czujecie nadchodzącą ulgę...?

6. Wyobraź sobie, że szykujesz się w podróż i nie musisz się martwić, że twoje dzieci po godzinie patrzenia w okno, zaczną zawodzić z nudów. Fajnie, co? Już niebawem!

7. I co do wyjazdów – starsze dzieci PAKUJĄ SIĘ SAME. I to w osobne walizki! Ten argument nie wymaga komentarza.

8. Kiedy dzieci dorosną, odpadnie ci jeden przykry „szkolny” obowiązek – wyjmowanie wieczorem z plecaka torebki ze zepsutym jedzeniem. Rozpaćkanym pomidorem, roztopionym serem i średnio świeżą wędliną... Niebawem twoje dzieci będą robić to same.

9. Podobnie jak same będą segregować swoje ubrania do prania, a nawet same będą dbać o to, by ich garderoba była czysta. Tak, to się naprawdę zdarzy!

10. Duże dzieci śpią całą noc. Siedem dni w tygodniu. Niebudzone w weekendy śpią do 9 albo i dłużej. Do 9! Wyobrażasz to sobie? To jest raj, i on nadchodzi!
Źródło: Today's Parent

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE