5 dni pracy to nie koniec! Wyliczono, ile tak naprawdę pracuje rodzic ucznia

Ile czasu zajmuje rodzicom uszykowanie dzieci do szkoły?
Ile czasu zajmuje rodzicom uszykowanie dzieci do szkoły? fot. 123rf
Wchodzisz rano do pracy i już czujesz się zmęczony? To niekoniecznie kwestia złej diety czy zbyt małej ilości snu. Jeśli jesteś rodzicem, to najpewniej przez... szkolne przygotowania. Badania wykazały, że rodzice, którzy pomagają dzieciom uszykować się do szkoły, pracują tak naprawdę 6, nie 5 dni w tygodniu!


Amerykańska firma Kellogg zleciła badanie, które miało sprawdzić, ile czasu rodzice przeznaczają, by przygotować swoje dzieci rano do szkoły. Wśród ankietowanych znalazło się 2 tysiące rodziców.

Policzono, ile w tygodniu łącznie trwa: odwożenie dzieci do szkoły, pomaganie im w lekcjach, szykowanie plecaków, ubrań, drugich śniadań. Okazało się, że poza tym, co przeciętny rodzic robi w pracy, wykonuje dodatkowo aż 43 zadania!

Codziennie szkolne przygotowania dla rodzica trwają ok. 2 godziny, zatem jeśli w piątek w pracy czujemy się wykończeni minionym tygodniem, to najpewniej dlatego, że tak naprawdę mamy za sobą jeden dzień pracy na pełen etat więcej. Badanie wykazało, że łącznie w tygodniu przygotowanie dzieci do szkoły trwa 10 godzin i 15 minut.

Co ciekawe, jednym z najbardziej czasochłonnych zajęć związanym z przygotowaniem dzieci do szkoły nie jest odrabianie lekcji, a... pranie!

Ponadto ustalono, że aby wyrobić "dodatkowy dzień pracy" rodzice wstają wcześniej – ok. 6 rano. Jednocześnie między 7 a 9 czują się najbardziej efektywni w działaniu, podczas gdy za biurkiem siadają nieco później. W związku z tym rodzice potrzebują też dodatkowej dawki energii – wykazano, że spalają o 300 kcal dziennie więcej niż przeciętny człowiek.

Czy te wiadomości mogą pomóc rodzicom w codziennym życiu? Raczej nie, choć przynajmniej wiadomo, dlaczego tak bardzo, gdy docieracie do biura, pragniecie (kolejnej) kawy.
Źródło: metro.co.uk, babyology.com.au
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć