500 plus w nowej wersji . Wsparcie dostaną wszyscy rodzice, ale muszą pilnować się terminów

500 plus – kiedy będą wypłacane pieniądze?
500 plus – kiedy będą wypłacane pieniądze? 123rf.com
Najważniejszą zmianą programu 500 plus jest przyznanie wsparcia finansowego również na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego. 500 plus z nowymi zasadami będzie obowiązywać jeszcze w 2019 roku. Jak i kiedy złożyć wniosek na każde dziecko?


Od kiedy 500 plus na pierwsze dziecko?
– Mamy nowy program, program trudny. Pierwszy jego punkt to 500 plus na pierwsze dziecka od 1 lipca – ogłosił 23 lutego 2019 r. Jarosław Kaczyński w czasie konwencji PiS. Zmiany mają obowiązywać już od 1 lipca 2019 r. Ważne jest o, aby w terminie złożyć wniosek, od tego zależy czy i kiedy zostanie wypłacone 500 plus. Cała procedura ma być maksymalnie uproszczona, a rodzice nie będą musieli dokumentować swoich dochodów.

– Od 1 lipca – wniosek złożyć będzie można przez internet. Posłużą do tego takie portale jak: Emp@tia, ePUAP, ZUS PUE, czy bankowość elektroniczna.

– Od 1 sierpnia – wnioski o świadczenie 500 plus złożyć będzie można w wersji papierowej w Miejskim lub Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej. Zrobić można to osobiście lub przesłać wniosek pocztą.

500 plus na pierwsze dziecko – jakie dokumenty będą potrzebne?
Rodzice mogą zostać poproszeni o dosłanie następujących dokumentów:
– oświadczenia wnioskodawcy dotyczącego wysokości dochodów członków rodziny;
– zaświadczenia z Urzędu Skarbowego dotyczącego opodatkowania działalności gospodarczej podlegającej opodatkowaniu na podstawie przepisów o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne – ryczałt ewidencjonowany lub karta podatkowa, dotyczące członków rodziny osiągających takie dochody;
– oświadczenia wnioskodawcy o wielkości gospodarstwa rolnego;
– inne dokumenty, które potwierdzają utratę lub uzyskanie dochodu.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE