W czym tkwi sekret dobrego seksu? Odpowiedź 83 proc. osób cię zaskoczy

O udane pożycie warto walczyć. Po spędzonych razem latach może być jednak coraz trudniej
O udane pożycie warto walczyć. Po spędzonych razem latach może być jednak coraz trudniej Unsplash.com
Boisz się, że namiętność w związku w końcu się wypali? Czujesz, że ty i twój partner/partnerka oddalacie się od siebie? Poznajcie sposób, by temu zaradzić!

Życie seksualne zmienia się po wspólnej podróży?
– Pary, które podróżują razem, mają zdrowsze i szczęśliwsze relacje w porównaniu do osób, które tego nie robią – ocenił Roger Dow, przewodniczący US Travel Association w rozmowie z BBC.

Ankietę US Travel Association wypełniło 1100 osób, które wskazały wspólne podróżowanie za jeden z najważniejszych sposobów na podkręcenie atmosfery w związku.

I rzeczywiście – zdaniem aż 83 proc. respondentów wspólne podróżowanie pozwala parom bezboleśnie (i bardzo przyjemnie) wrócić do ekscytującej fazy związku. 77 proc. osób uważa, że regularne wyjazdy z partnerem przyczyniają się do udanego życia seksualnego, natomiast 28 proc. par jest zdania, że ich życie seksualne poprawiło się po wspólnej podróży.

63 procent badanych oceniło z kolei, że wspólny wyjazd to najlepszy prezent, jaki mogą dostać od partnera czy partnerki.

Wspólne podróżowanie nie zawsze kończy się dobrze
Warto jednak zaznaczyć, że to sprawdza się wyłącznie w przypadku rzeczywiście kochających się par. Na głowie nie ma wówczas obowiązków, otoczenie jest ekscytujące, a parę łączą wspólne, nowe doświadczenia.

W przypadku, kiedy związek nie jest udany, na urlopie może się tylko okazać, że bardzo się ze sobą nudzimy. Nie zauważyliśmy tego jednak wcześniej, bo na co dzień otacza nas masa bodźców i obowiązków, a więc z partnerem/partnerką nie spędzamy zbyt wiele jakościowego czasu.


Dlatego wspólna podróż to po prostu związkowy sprawdzian. Możemy zdać go na życiową szóstkę i cieszyć się sobą bardziej niż do tej pory, ale możemy dojść też do wniosku, że może lepiej się rozstać.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE