W czym tkwi sekret dobrego seksu? Odpowiedź 83 proc. osób cię zaskoczy

O udane pożycie warto walczyć. Po spędzonych razem latach może być jednak coraz trudniej
O udane pożycie warto walczyć. Po spędzonych razem latach może być jednak coraz trudniej Unsplash.com
Boisz się, że namiętność w związku w końcu się wypali? Czujesz, że ty i twój partner/partnerka oddalacie się od siebie? Poznajcie sposób, by temu zaradzić!


Życie seksualne zmienia się po wspólnej podróży?
– Pary, które podróżują razem, mają zdrowsze i szczęśliwsze relacje w porównaniu do osób, które tego nie robią – ocenił Roger Dow, przewodniczący US Travel Association w rozmowie z BBC.

Ankietę US Travel Association wypełniło 1100 osób, które wskazały wspólne podróżowanie za jeden z najważniejszych sposobów na podkręcenie atmosfery w związku.

I rzeczywiście – zdaniem aż 83 proc. respondentów wspólne podróżowanie pozwala parom bezboleśnie (i bardzo przyjemnie) wrócić do ekscytującej fazy związku. 77 proc. osób uważa, że regularne wyjazdy z partnerem przyczyniają się do udanego życia seksualnego, natomiast 28 proc. par jest zdania, że ich życie seksualne poprawiło się po wspólnej podróży.

63 procent badanych oceniło z kolei, że wspólny wyjazd to najlepszy prezent, jaki mogą dostać od partnera czy partnerki.

Wspólne podróżowanie nie zawsze kończy się dobrze
Warto jednak zaznaczyć, że to sprawdza się wyłącznie w przypadku rzeczywiście kochających się par. Na głowie nie ma wówczas obowiązków, otoczenie jest ekscytujące, a parę łączą wspólne, nowe doświadczenia.

W przypadku, kiedy związek nie jest udany, na urlopie może się tylko okazać, że bardzo się ze sobą nudzimy. Nie zauważyliśmy tego jednak wcześniej, bo na co dzień otacza nas masa bodźców i obowiązków, a więc z partnerem/partnerką nie spędzamy zbyt wiele jakościowego czasu.


Dlatego wspólna podróż to po prostu związkowy sprawdzian. Możemy zdać go na życiową szóstkę i cieszyć się sobą bardziej niż do tej pory, ale możemy dojść też do wniosku, że może lepiej się rozstać.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...