Pierwsze takie miejsce dla dzieci w Polsce. Nawet dwulatki "znajdą coś dla siebie"

Tutaj ćwiczyć mogą nawet kilkulatki
Tutaj ćwiczyć mogą nawet kilkulatki facebook.com/CentrumAktywnegoDziecka/
– W trakcie zajęć z dietetykiem staramy się kształtować nawyki żywieniowe poprzez zabawę, a zajęcia z trenerem personalnym są doskonałą bazą do poprawy wyników w różnych dyscyplinach sportowych – mówią pracownicy Centrum Aktywnego Dziecka, polecając swoją... siłownię dla najmłodszych.


Aż 1/5 uczniów w Polsce jest otyłych, co przykuwa uwagę specjalistów zajmujących się dietetyką. Na Narodowym Kongresie Żywieniowym przedstawiona została nowa piramida żywienia dla dzieci, zwana od teraz Piramidą Żywienia i Stylu Życia, u której podstawy nie leżą warzywa i owoce, lecz ruch i aktywność fizyczna (!).

Siłownia dla dzieci
Tymczasem nie każde dziecko lubi tańce, piłkę nożną i inne formy sportu, które zazwyczaj znajdują się w ofercie dla najmłodszych. Niektóre wolą naśladować dorosłych i chodzić na siłownię. Tam jednak, gdzie ćwiczą dorośli, nie jest do końca bezpiecznie, a wstęp dozwolony jest od 16. roku życia.

Są oczywiście rozmaite zajęcia dla rodziców z dziećmi, ale dopiero teraz – we Wrocławiu – otworzono pierwszą siłownię tylko dla najmłodszych, Fit Kids Centrum.

Zajęcia sportowe
Podobno znajdą na niej coś dla siebie nawet dwulatki (!), nad którymi pieczę sprawują dietetycy i trenerzy personalni. W trakcie zajęć instruktorzy dbają o prawidłową postawę i wzorce ruchowe dzieci, używając specjalistycznego sprzętu wyposażonego w czujniki dźwiękowe i świetlne, które pozwalają w pełni kontrolować poprawność wykonywanego ćwiczenia.


Zajęcia odbywają się w 3 grupach wiekowych: 2-6, 6-12 i powyżej 12. roku życia. Dzieciaki mogą brać udział nie tylko w zajęciach tematycznych, ale również takich sfokusowanych na utratę wagi lub skorygowanie wady postawy.

– Naszą misją jest zmiana życia dzieci na lepsze. Chcemy, aby były zdrowe, sprawne oraz pewne siebie. Pracujemy zgodnie z rozwojem ontogenetycznym dzieci, koncentrując się na indywidualnych możliwościach i potrzebach każdego z naszych podopiecznych. Poniekąd kształtujemy ich przyszłe, dorosłe życie, a wszelkie zmiany wprowadzamy w sposób niezwykle przyjazny – mówią w Fit Kids Centrum.
Źródło: Wrocław.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...