Potwierdzają się najgorsze przypuszczenia o 500 plus. PiS szykuje zmiany kryterium dochodowego

Kryterium dochodowe 500 plus na pierwsze dziecko wzrośnie.
Kryterium dochodowe 500 plus na pierwsze dziecko wzrośnie. ot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta
Rodzice, którzy do tej pory otrzymywali 500 plus na pierwsze dziecko mogą spodziewać się zmian. Kryterium dochodowe wzrośnie o co najmniej 100 zł - zapowiedziała minister Rafalska.


Projekt nowelizacji ustawy o 500 plus niebawem zostanie wpisany do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. W planie jest podwyższenie kryterium dochodowego dla programu 500 plus na pierwsze dziecko.

- Dla mnie punktem wyjścia jest wzrost co najmniej o kwotę 100 zł. Ostatecznie jaka to będzie kwota dowiemy się wkrótce, bo taki projekt będzie lada moment wpisany do prac Rady Ministrów i będzie procedowany - stwierdziła minister Rafalska w wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia.

Zmiany muszą zostać uzgodnione z premierem i minister Czerwińską. Nowe kryterium, jeśli zostanie zatwierdzone, wejdzie w życie jesienią tego roku.

Program 500 plus do tej pory obejmował rodziny, w których jest więcej niż jedno dziecko - na drugie i każdego kolejne dziecko nie ma kryterium dochodowego. Jednak na pomoc od państwa mogą liczyć też rodziny z jednym dzieckiem, pod warunkiem, że dochód na osobę nie wynosi więcej niż 800 zł netto lub 1200 zł netto w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.


Jeśli zapowiadane zmiany wejdą w życie, kryterium wzrośnie o 100 zł.
Źródło: money.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć