Napisy na ich ciałach to klucz. Kobiety w nietypowy sposób przerywają milczenie

Dlaczego poroniłam?
Dlaczego poroniłam? I Had A Miscarriage/YouTube
Jak wiele z nich potrzebuje usłyszeć, że nie są w tym same? Że ich ból jest ważny, przyjęty i zauważony przez innych, zaopiekowany. O poronieniu trudno jest mówić, ale poczucie, że jest się z nim sam na sam – nie sprzyja. W mówieniu o stracie dziecka, zanim się urodziło, pomóc ma kampania Dr Jessica Zucker. Powinna ją zobaczyć każda kobieta.


Poronienie tematem tabu
Autorka kampanii jest psycholożką kliniczną i pisarką z Los Angeles specjalizującą się w zdrowiu kobiet – sama przeżyła stratę ciąży w drugim trymestrze. To zainspirowało ją do pokazanie kobiet po stracie ciąży.Wszystkie doświadczyły poronienia
Stworzyła projekt wraz z meksykańską poetką i artystką, Jessicą Lakritz. Ozdobiły ciała kobiet słowami, które opisywały doświadczenie straty każdej indywidualnie. Ukazały emocje, codziennie zmagania i przemianę, jaka w nich zaszła. Akcji towarzyszył hasztag #IHadAMiscarriage (doświadczyłam poronienia).

Akcji towarzyszyły głębokie emocje, które wypłynęły na nowo. – Światło w moim ciele załamało się. A ciemność zmieniła mnie w kogoś innego. Kto może to uleczyć? – pisały na swym ciele kobiety. Wykonaniem zdjęć zajęła się fotografka Rebecca Coursey-Rugh. To przeżycie zostanie w nich na zawsze.To nie pierwsza tego typu kampania Dr Zucker. Psycholożka jakiś czas temu była inicjatorką kampanii #IhadAMiscarriage, podczas której wydała serię plakatów związanych z poronieniem. Każdy z nich przedstawia inny aspekt utraty – milczenie i wstyd, żałobę, osamotnienie i izolację, potrzebę wsparcia po stracie.

Jak myślicie, akcja pomoże innym i przekona do przerwania milczenia?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...