To niedopuszczalne – zajęcia w przedszkolach odwołane. Dyrekcja bezradna

Wszyscy wychowawcy poszli na zwolnienie lekarskie.
Wszyscy wychowawcy poszli na zwolnienie lekarskie. 123rf.com
Niecodzienna sytuacja w Policach. Cztery przedszkola do końca tygodnia odwołały zajęcia. Powód? Wszyscy wychowawcy poszli na zwolnienie lekarskie. Większość rodziców jest oburzona, zaś dyrekcja placówek bezradna.


Rodzice o problemach dowiedzieli się w ostatnim dniu roku
W gminie Police do przedszkoli chodzi 1500 dzieci. Od początku roku prawie połowa z nich musi zostać w domu, ponieważ wychowawcy nie przyszli do pracy. Chodzi o placówki nr 1, 8 i 10 w Policach oraz placówkę w Tanowie. Także do przedszkola w Trzebieży do pracy nie przyszła część kadry, ale tu placówki nie zamknięto.

Władze gminy poinformowały, że nie są w stanie zapewnić im opieki. Rodzice i opiekunowie muszą pilnie znaleźć opiekę dla dzieci. – Zajęć nie będzie do końca tygodnia – mówi "Głosowi" Witold Stefański, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Gminy Police. W ostatni dzień roku, w poniedziałek nauczyciele dostarczyli zwolnienia lekarskie.

Nieobecni nauczyciele – co z dziećmi?
Totalna nieodpowiedzialność? Czy może istniał jakiś poważny powód, aby wychowawcy brali grupowo zwolnienia? Jak tłumaczyć, takie zachowanie pedagogów? Czy ma to związek ze strajkiem nauczycieli 2018?

Przypomnijmy fragment listu otwartego nauczycieli z Pomorza? „W dniach 17.12–21.12 bierzemy zbiorowe L4. Żądamy 1000 zł podwyżki od 1.02.2019 r. Jeżeli rząd nas nie wysłucha, akcję powtarzamy po Nowym Roku. Mamy dość niskich zarobków i coraz trudniejszych warunków pracy. Nie czekajmy na związki zawodowe, bo efekty ich pracy są marne i niewidoczne. Zjednoczmy się na dole!”


Mimo wszystko trudno oczekiwać odpowiedniego zaangażowania od ludzi, którzy są przeciążeni pracą, niedoceniani i niedofinansowani. Choć trzeba przyznać, że rodzice też są w kropce. Co mają zrobić w takiej sytuacji? Warto pamiętać, że w sytuacji, gdy nauczyciele strajkują, rodzicom należy się płatne wolne.
Źródło: Głos Szczeciński
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE