Jesteś gotowa zobaczyć, co robisz własnej rodzinie przed świętami? Spot, który poruszył serca setek mam

Emocjonalne ogłoszenie BBC przed świętami.
Emocjonalne ogłoszenie BBC przed świętami. Screen/Youtube
Sprzątanie ważniejsze niż bliscy? To częsty błąd rodzin popełniany przed świętami. Zabiegani w imię "ważniejszych" spraw tracą kontakt z najbliższymi. Emocjonalny krótkometrażowy film BBC One "Kraina czarów" pokazuje, jakie zakończenie mogą mieć takie sceny z rodzinnych domów.


Co wnoszą w nas święta?
"Kraina czarów" to krótkometażowy film, który portretuje sytuację matki, która stara się znaleźć czas na bycie z synem. Zanim jednak dociera do niej, że tego brakuje jej najbardziej, jej uwagę odciąga pogoń za "wszystkim". Nagranie zaczyna się od porannej sceny syna z matką, która gorączkowo wychodzi z domu do pracy, podczas gdy jej dziecko próbuje zaangażować ją w rozmowę, bezskutecznie. Następnie przesyła jej wiadomość, czy zobaczą się w godzinach wieczornych, tak jak ustalili.
Kobieta odpowiada z westchnieniem, wygląda na to, że zapomniała. Mówi, że nie jest pewna, czy będzie miała czas... Mina syna wyraźnie pokazuje emocje, które jemu towarzyszą. Podczas pracy matka jest bombardowana pilnymi wiadomościami e-mail i rozmowami telefonicznymi. Wydaje się być napięta, kiedy próbuje żonglować naraz wieloma zadaniami. Napięcie w niej rośnie. W tym samym czasie, jej syn spędza dzień snując się po mieście, rzucając kamieniami na plaży, grając w salonie gier w gry wideo.

Niepokojące zdarzenie coś przerywa i zmienia
Coś przerywa napięcie. Nagle komputer kobiety zaczyna działać nieprawidłowo, w tym samym czasie, gdy jej syn gra. Gdy para rozgląda się po biurze i pasażu, zdają sobie sprawę, że wszyscy wokół zostali zamrożeni w czasie.

Matka na wygaszaczu ekranu komputera przygląda się zdjęciu syna, gdy był jeszcze małym chłopcem. Ze łzami w oczach wychodzi z biura, żeby go znaleźć. Co robią w chwili, gdy już się spotkają? Spędzają wspólnie cały dzień grając i jedząc watę cukrową na ławce na molo w Cromer w Norfolk, gdzie reklama została sfilmowana.


Przemiana internautów po zobaczeniu filmu
Element fantastyki pozwolił metaforycznie zobrazować, co stało się z ludźmi albo co musiało się stać. Przekaz jest bardzo prosty –  Święta Bożego Narodzenia mają być spędzane z ludźmi, których kochasz. Więc jeśli jesteś matką, odłóż przed świętami garnki, ścierki i siatki. W zamian usiądź przy swoich bliskich i pobądź z nimi.

Reakcja najwyraźniej podziałała. Jedna internautka napisała w ocenie filmu: – Zmusiło mnie to do wskoczenia do samochodu i przejechania 700 mil, aby móc je zobaczyć i przytulić.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE