Nieodparty urok zestawów LEGO Friends. Nie pożałujesz, gdy dasz je w prezencie swojemu dziecku

Fot. mamaDu
Każde dziecko ma niespożyte pokłady wyobraźni, potrzebuje tylko odpowiednich narzędzi, by puścić jej wodze. Nieocenioną pomocą w tej materii służą zabawki. Niektóre z nich mają uniwersalne zastosowanie, dzięki czemu podbijają serca kolejnych pokoleń. Do takich zabawek można zaliczyć chociażby klocki.


Kiedyś uważano, że zabawki takie jak klocki to nic więcej jak tylko rzecz do tego, by maluch zajął się samym sobą. Przynajmniej w ten sposób traktowała je część rodziców. Teraz się to zmienia – zabawki przestają być postrzegane wyłącznie jako zajmujące uwagę dzieci gadżety i stają się w oczach dorosłych produktami rozwijającymi kreatywność ich pociech.

W przypadku klocków zabawa nie tylko pozwala na wykazanie się twórczym myśleniem, ale także ćwiczy zdolności manualne, koordynację wzrokową oraz koncentrację, a wszystkie te zdolności są przecież na wagę złota w prawidłowym rozwoju dzieci. Tak samo zresztą, jak umiejętność współpracy, której sprzyja wspólne układanie klocków.

Zabawa w budowniczego o bujnej wyobraźni ma przecież jak najbardziej społeczny wymiar. Frajda jest bowiem podwójna, gdy do wyzwania polegającego na dopasowaniu elementów i tworzeniu konstrukcji zaprosi się np. swoją mamę. Wówczas pomysły na urozmaicenie zabawy mnożą się jak grzyby po deszczu.


Dzieci przepadają za wcielaniem się w role. Ponieważ wiele klocków dostępnych jest w tzw. zestawach tematycznych – przykładowo, w kolekcji Lego Friends wspólnym mianownikiem są dzielne przyjaciółki przeżywające przygody w ciekawych miejscach – pomagają one w wymyślaniu kreatywnych historii, a co za tym idzie zaspokajaniu ''aktorskich'' potrzeb.

W zestawach LEGO Friends ukryte są niezliczone opowieści, które tylko czekają na odkrycie. Urocze minilaleczki przypominają żywe dziewczynki, zaprojektowana szczegółowo ''scenografia'' inspiruje do budowania, a kolorowe elementy i interesujące akcesoria pomagają w twórczej zabawie nastawionej na odgrywanie ról.

Po sprezentowaniu dziecku klocków warto przyjrzeć się latorośli uważniej. Być może właśnie dzięki zabawie w klocki przeżywa niesamowitą przygodę, tworząc w głowie fantastyczne scenariusze z udziałem miniaturowych bohaterek. W ten sposób wyraża siebie, nie wspominając już o tym, ile ma z tego radości.

Artykuł powstał we współpracy z Firmą LEGO

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE