Tak wygląda prawdziwe oblicze początków macierzyństwa. Ból i krew to początek

Powrót do formy po ciąży. Jak jest naprawdę?
Powrót do formy po ciąży. Jak jest naprawdę? Fot. screen z Facebooka / Autumn Benjamin
Dlaczego kobiety kobietom tego nie mówią? Ujawniają na Instagramie zdjęcia pięknej, idealnej sylwetki i płaskiego już brzucha z dopiskiem: "zaledwie 3 tygodnie po porodzie". Właściwie robią to non stop modelki, sportsmenki i inne celebrytki. Zwierzenie kobiety ujawnia prawdę i pokazuje, z czym tak naprawdę zmagają się kobiety po ciąży.


Paski brzuch po urodzeniu to mit
– To był 2 dzień po urodzeniu Layli. Podczas jedzenia mojego "wspaniałego posiłku" zapewnionego przez szpital. Byłam na nowym terytorium, uczyłam się karmienia piersią tej małej ludzkiej istoty, którą właśnie sprowadziłam na świat. Mając na sobie te duże majtki z siatki, wciąż widząc ciężarny brzuch... bo nikt mi nie powiedział, że ciążowy brzuch nie schodzi natychmiast. Nikt nie powiedział mi, że będę tak obficie krwawiła – napisała Autumn Benjamin na swoim profilu na Facebooku.

– Nikt mi nie powiedział, że spędzę tak godziny, płacząc i walcząc z własnymi emocjami. Pamiętam, jak leżałam na szpitalnym łóżku, zalewając się łzami. Płakałam, bo moja maleńka wreszcie była ze mną... wreszcie! – dodaje Autumn.

Jeden wielki ból i płacz
– Towarzyszył mi okropny ból... nikt nie mówi ci, że zwykle za "szybkim porodem" kryje się mocne rozerwanie. Byłam rozszarpana z każdej strony. Przez następne tygodnie nie mogłam chodzić. Nie mogłam skorzystać z łazienki. Nosiłam te wielkie pieluchy. Nie myślałam, że znowu będzie normalnie. Kevin musiał mi pomagać ze wszystkim, z siusiu i wchodzeniem po schodach włącznie – przyznaje kobieta.

To nie tylko metafizyczne przeżycie, które przynosi łzy wzruszenia. To też niezgoda na to, co dzieje się z ciałem i psychiką.

– Zostanie matką jest ostateczną ofiarą. Oddajesz swoje ciało na 9 miesięcy, aby wyhodować swoje małe dziecko. Przechodzisz przez ciążę i poród. Przechodzisz przez emocje związane z porodem. Już nie przejmujesz się uczuciem wstydu, kiedy chodzisz po domu w pieluchach i prosisz partnera, aby podczas sikania spryskał ciepłą wodą twoje rany, tak, aby uniknąć przeraźliwego pieczenia – opisuje Autumn.


Całość podsumowała szczerym i jakże prawdziwym zdaniem: "niigdy nie dyskredytuj żadnej matki. Nie wiesz o niej nawet połowy".

Nie pierwszy raz piszemy o tym, że początki macierzyństwa są bardzo trudne dla większości z nas. Mówmy o tym otwarcie. Idealizowanie tego, co trudne, na kanałach social media, zbija z tropu inne cierpiące kobiety. Pamiętajmy o tym.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE