Stracili dziecko, bo chcieli zrobić selfie. To nagranie obiegło cały świat

W centrum handlowym dziecko wypadło z rąk matki na ruchomych schodach.
W centrum handlowym dziecko wypadło z rąk matki na ruchomych schodach. screen YouTube.com
Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto choć raz nie stanął na ruchomych schodach z małym dzieckiem na rękach. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do korzystania z udogodnień w centrach handlowych, że zdarza nam się zapomnieć, jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą ta praktyka. Bardzo boleśnie przekonało się o tym pewne małżeństwo w Indiach.


Matka, trzymając w ramionach 10-miesięczną dziewczynkę, stanęła na schodach obok swego męża i straciła równowagę. Mężczyzna złapał żonę, by nie spadła, jednak ta nie zdołała utrzymać dziecka. Dziewczynka wpadła w szczelinę między balustradą a schodami i uderzyła o podłogę trzy piętra niżej.

Na nagraniu z monitoringu, które obiegło media, widzimy kobietę, która zdezorientowana szuka swojego dziecka. Świadkowie zdarzenia, do którego doszło w Radżastanie, twierdzą, że rodzice chcieli zrobić selfie i z tego powodu kobieta zachwiała się, po czym wypuściła z rąk dziecko. Gdy do klientów centrum handlowego dotarło to, co się stało, pobiegli ratować dziewczynkę. Było jednak za późno – nie przeżyła upadku.
Po zdarzeniu dziecko zabrano do szpitala, gdzie stwierdzono jego zgon. W oficjalnym komunikacie policja informuje, że rodzice nie będą podejmować jakichkolwiek działań prawnych. Uznano, że był to nieszczęśliwy wypadek. Nie da się jednak ukryć, że łatwo można było go uniknąć. Nagranie powinno być przestrogą dla wszystkich rodziców.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...