Mocny apel młodego ojca. "Ciało matki trzeba doceniać"

Młody ojciec apeluje do matek, by doceniały swoje ciała.
Młody ojciec apeluje do matek, by doceniały swoje ciała. Instagram/thetinymumma
Żyją pod ciągłą presją, są niedoceniane, często nie mają siły i są u kresu wytrzymałości. W takich chwilach potrzebują jednego – słów wsparcia i docenienia.

Ciało Matki powinno być docenione
Presja to drugie imię niemal każdej matki. Presja bycia matką doskonałą, która nie popełnia błędów i presja idealnego ciała, bez rozstępów czy nadmiaru skóry, „pamiątek” macierzyństwa. Nie trzeba być Anią Lewandowską, która pokazuje płaski brzuszek kilka tygodni po porodzie. Wystarczy zrozumieć, że nie trzeba spełniać wygórowanych oczekiwań społeczeństwa. Czasem wystarczy zwolnić, odpuścić, cieszyć się z tego, co się ma... Stephen Skinner, tata rocznego Atlasa, doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

Skinner, posługujący się w sieci pseudonimem Nomadi Daddy, opublikował kilka miesięcy temu apel do młodych mam i ich mężów. Próbuje ich przekonać, że ciało matki powinno być doceniane, bo zrobiło coś, czemu nie podołał nikt inny: wydało na świat żywą istotę.

– Czy naprawdę istnieje coś takiego jak Ciało Matki? Przecież wszyscy mamy Ciała, czy nie? Nieważne, czy chodzi o Ciało Mamy, Ciało Taty czy Ciało Nie-Rodzica, wszyscy boimy się, co myślą o nas inni. Moja żona Holly urodziła niedawno wspaniałego chłopca, Atlasa, który w chwili narodzin ważył ponad 4,300 kg i nie tylko zmienił na zawsze nasze życie, ale również zmienił jej ciało. W związku z komplikacjami w 38. tygodniu ciąży konieczne było przeprowadzenie cesarskiego cięcia. Po kilku nocach w szpitalu postawiliśmy pierwsze (i bardzo niepewne) kroki w nieodkrytym świecie rodzicielstwa – pisze Skinner.
– Ciało kobiety zmienia się w czasie ciąży i po porodzie, to ma ogromny związek z jej emocjami. Gdy Holly opublikowała zdjęcie brzucha po cesarskim cięciu, komentarze były różne. Pojawiło się kilka pochwał, ale znalazł się ktoś, to porównał jej ciało do lawiny błota. Sflaczałe, pomarszczone, rozciągnięte, obwisłe – Ciała Matek istnieją, to nie ulega wątpliwości – i musimy je doceniać. Ciało Matki jest niezwykłym darem, powinnaś być dumna, że na niego zasłużyłaś. Po tak niezwykłej przemianie kobiety są bardziej świadome swoich ciał niż w jakimkolwiek innym momencie ich dorosłego życia. Ze wsparciem partnerów i nieco bardziej rzeczywistymi wyobrażeniami tego, jak naprawdę wygląda Ciało Matki, piękno macierzyństwa zostanie oswojone i pozbędziemy się presji powrotu do figury sprzed ciąży. Bądźmy szczerzy, moje Ciało Taty nie wygląda dokładnie tak, jak męskie ciała na billboardach. Rodzicielstwo jest trudne, po co zwiększać presję? – dodaje.


– Mamy tylko jedno ciało i powinniśmy się nauczyć je doceniać. Powinniśmy kochać nasze ciała, bo one robią dla nas niesamowite rzeczy – pomagają nam zdobywać szczyty, przepływać oceany i, co jest jeszcze bardziej niezwykłe, to one dają nam dzieci. Najważniejszą rzeczą w twoim ciele nie jest jego wygląd, ale uczucia, które ono w tobie wywołuje. Bądź dumną mamą, twoje ciało jest niesamowite i jesteś naprawdę świetną mamą – kończy swój tekst Skinner.

Każda matka potrzebuje takich słów. Ten apel powinien dotrzeć do jak największej liczby osób!

Źródło: huffingtonpost.co.uk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE