"Przyjmujesz księdza po kolędzie? Przekaż mu ten list”. Tą akcją powinny zająć się właściwe służby

Antyszczepionkowcy starają się zwerbować w swoje szeregi księży.
Antyszczepionkowcy starają się zwerbować w swoje szeregi księży. Zrzut z ekranu/Stowarzyszenie Stop Nop
To się chyba nazywa łapanie ostatniej deski ratunku. Pomysłowość ludzi nie zna granic, a dobro dzieci tak naprawdę przestaje w takim informacyjnym chaosie być ważne dla kogokolwiek. Straty będą, ale każdą da się przecież wytłumaczyć.

Księży trzeba lobbować i edukować
Na stronie Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP pojawił się komunikat z wytycznymi dla przeciwników szczepień. Ci, którzy przyjmują po kolędzie księdza, dostali jasne wytyczne do działania. Ciekawe jednak, czy księża okażą się odporni na taki rodzaj lobbowania i czy będą pamiętać, że ich zwierzchnik, papież Franciszek popiera szczepienie dzieci?

Zwolennicy akcji STOP NOP znaleźli pomysł, jak trafić do księży, a przez nich do tłumów ludzi gromadzących się co niedzielę w kościołach. Wmieszanie abortowane płody w produkcję szczepionek jest tak kontrowersyjne, że z pewnością wzbudzi niepokój księży, którzy w imię obrony nienarodzonych są w stanie zrobić wiele. Przez wiele osób nadal traktowani są jako autorytet, więc ich słowa i wątpliwości mogą padać na podatny grunt. Dlatego też powinny się całej sprawie przyjrzeć odpowiednie służby.

Przygotowany dokument jest dość długi i wystarczająco straszny, by wzbudzić niepokój, wywołać panikę i zmusić księży do działania. Nie na darmo też przywoływane są wybrane treści z encykliki Humanae Vite, Instrukcji Kongreagacji nauki Wiary Dignitas personae oraz Donum vitae. Hasło: „obrona zasad chrześcijańskich” to słowo klucz i nikt nie chce, by zarzucano mu brak reakcji.Księża mają aż taką moc sprawczą?
Księża oprócz lobbowania tych treści w czasie kazań, mają także dodatkową misję. Pisma im przekazane mają trafić do przychodni, by w ten sposób wywierać presję na wierzących lekarzy.

– W związku z tym, że pilnie potrzebna jest mobilizacja sumień, by bronić życia, należy przypomnieć personelowi służby zdrowia, że «wzrasta niezmiernie ich odpowiedzialność, która znajduje najgłębszą inspirację i najmocniejsze oparcie właśnie we wrodzonym i niezbywalnym wymiarze etycznym zawodu lekarskiego, o czym świadczy już starożytna, ale zawsze aktualna przysięga Hipokratesa, według której każdy lekarz jest zobowiązany okazywać najwyższy szacunek życiu ludzkiemu i jego świętości. – przekonują członkowie Stowarzyszenia STOP NOP.

Księża powinni zdecydowanie odmawiać przyjmowania takich dokumentów. Inne działanie byłoby sprzeczne z postawą wobec ich zwierzchnika, papieża Franciszka, który już w 2016 r. włączył się w kampanię promującą szczepienia w Meksyku, sam podając dzieciom doustne szczepionki. Podobnie na temat szczepionek wypowiedział się w Polsce arcybiskup Hoser, który zaznaczył, że choć wymaga to pogłębionej i naukowej debaty opartej o fakty, to jednak dotychczas szczepienia uratowały miliony ludzi. „Ich zaniechanie w dobie globalizacji i masowych kontaktów międzyludzkich może grozić nawrotem opanowanych epidemii".
źródło: Stowarzyszenie STOP NOP
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE