Kierowca nagrywa scenę, jak dzieci przebiegają przez drogę. To można nazwać cudem

Dzieci nadal nie znają zasad bezpieczeństwa na drodze.
Dzieci nadal nie znają zasad bezpieczeństwa na drodze. Zrzut z Youtube/Dagbladet
Trudno zachować zimną krew w takich chwilach. To cud, że kierowca TIR-a w porę zareagował, ale rodzice muszą chyba porozmawiać z tymi dziećmi o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

To była chwila. Kierowca autobus zatrzymał się na przystanku, by mogło wysiąść kilkoro dzieci. Niestety miejsce postoju nie jest dobrze przygotowane dla pieszych, gdyż nie widać w pobliżu żadnego bezpiecznego przejścia. Dwójka dzieci postanowiła jednak przedostać się na drugą stronę, zapominając zupełnie, że zza autobusu widoczność jest ograniczona. Teoretycznie kierowcy w pobliżu postoju powinni zachować szczególną ostrożność, ale nie zawsze o tym pamiętają.

Tylko cud sprawił, że kierowca TIR-a wykazał się taki refleksem i dziecko nie zostało potrącone. Osoba, która nagrała całe zdarzenie, starała się ostrzec dzieci, trąbiąc, ale chłopiec zignorował dźwięki. Reszta dzieci widząc całą sytuację, po prostu uciekła.
Ten film powinni zobaczyć wszyscy rodzice. Mało tego, powinni pokazać to nagranie także swoim dzieciom, jeżeli samodzielnie już podróżują ze szkoły do domu. Szokujące jest to, że dzieci widoczne na filmie, nie są wcale bezmyślnymi kilkulatkami, ale ewidentnie uczniami wyższych klas szkoły podstawowej, a nawet gimnazjum. Takie zachowanie jest więc niedopuszczalne. Oprócz narażania własnego życia, ich zachowanie może mieć wpływ na życie innych ludzi: odpowiedzialność karna dla kierowcy TIR-a, jak i możliwość spowodowania karambolu, gdyż w tej sytuacji mogły zderzyć się kolejne samochody.

Piesi wysiadający z autobusu i próbujący od razu przejść na drugą stronę, to dość często ofiary wypadków. Wielu kierowców niestety zapomina, że widząc na przystanku autobus, powinni zwolnić i zachować należną ostrożność. Tego też powinni rodzice nauczyć swoje dzieci.


źródło: Dagbladet
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE