10-latka na lekcji napisała e-mail do Doroty Zawadzkiej. Przekazała coś bardzo ważnego

Słowa 10-latki powinny być wskazówką dla rodziców.
Słowa 10-latki powinny być wskazówką dla rodziców. 123 RF
"Jak niewiele trzeba, żeby było normalnie" – to chyba najlepszy komentarz do opisanej sytuacji.

"Tata mówi, że jesteśmy przeciętną rodziną"
Dorota Zawadzka, Superniania, otrzymuje każdego dnia wiele listów. Pisane są zarówno przez dzieci, jak i ich rodziców z prośbą o pomoc, poradę, czy nagłośnienie jakiejś sprawy. Tym razem dostała jednak maila od 10-latki, która w czasie zajęć w szkole, uczyła się, jak zakładać pocztę. Postanowiła wykorzystać sytuację i napisać maila do Pani, która lubiana jest przez jej mamę. Wiadomość nie jest długa, lecz zawiera kilka istotnych informacji z życia dziewczynki.

Kamila, 10 lat
źródło: Dorota Zawadzka

Mam na imię Kamila i chodzę do 4 klasy. Moja mama bardzo ciężko pracuje, tata także. Ja i mój młodszy brat chodzimy do szkoły i dobrze się uczymy. Mamy psa. Tata mówi, że jesteśmy przeciętną rodziną. Ale nie jesteśmy. Dla mnie jesteśmy wyjątkowi. Dużo się śmiejemy i lubimy razem spędzać czas. Mama i tata nas słuchają, chodzimy na basen i na rowery. Nikt na nas nie krzyczy i nie bije.

Nie jesteśmy przeciętni, bo większość moich koleżanek z klasy tak nie ma. U nich rodzice krzyczą, wyśmiewają, biją, zakazują. Nigdy nie mają czasu. Nie spędzają go z dziećmi.

My jesteśmy wyjątkowi i chciałabym, żeby Pani o tym wiedziała. Moja mama bardzo panią lubi. To i ja panią lubię. List napisałam ze szkoły, bo na informatyce zakładaliśmy pocztę.

Kamila.

Napisało do mnie list dziecko. Nie żeby nie pisały do mnie dzieci, bo to oczywiście sie zdarza, ale ten list jest wyją...

Opublikowany przez Dorota Zawadzka na 19 października 2017
Może warto wziąć opinię 10-latki do serca?
Jej słowa poruszyły wiele osób. W komentarzach na fan page’u Doroty Zawadzkiej pojawiło się wiele wpisów, gratulujących dziewczynce mądrości i wyrażających szczęście, że ma ona szansę dorastać w takich warunkach, z rodzicami, którzy poświęcają swój czas na wspólne zabawy.


W dzisiejszych czasach, w których wyrażenia — jestem zajęty i nie mam czasu, są na ustach wszystkich rodziców, słowa 10-latki nie są już takie oczywiste. Jej wypowiedź to cenna wskazówka dla wszystkich, jak ważne jest wygospodarowanie czasu dla dzieci i jak wielką radość im to sprawia. Jeżeli komuś wydaje się, że dzieci wolą konsolę, komórkę i słuchanie muzyki w samotności, niech wie, że dla dzieci czas spędzony z rodzicami jest bezcenny i choć tego nie okazują albo nie mówią o tym wprost, to tak naprawdę jedyna rzecz, którą zapamiętają z dzieciństwa najbardziej.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE