Genialny trik ułatwi podawanie leków. Udostępniono go ponad 120 tys. razy – musi działać

Trik ułatwiający podawaniem dzieciom leków podbija internet.
Trik ułatwiający podawaniem dzieciom leków podbija internet. Prawo autorskie: vodolej / 123RF Zdjęcie Seryjne
Koniec z pluciem lekarstwami i potokami łez? Ten prosty sposób podawania dzieciom leków podbija internet!

Jak podać lek dziecku?
Podanie leku niemowlęciu lub małemu dziecku to ogromne wyzywanie – wie o tym niemal każdy rodzic. Większość prób kończy się płaczem, dławieniem i pluciem na wszystko wokół, w tym na rodzica podającego lekarstwo. Helena Lee, mama małego Alfiego, odkryła sposób na bezbolesne (dla obu stron) podanie leku. O swoim triku napisała na Facebooku. Post udostępniono ponad 120 tysięcy razy, pojawiło się pod nim ponad 50 tysięcy komentarzy – to najlepsza rekomendacja.

FOR ALL MUMMIES... So for the last 24hours ive struggled to get alfie to take calpol, he has ended up covered in half of...

Opublikowany przez Helena Lee na 14 października 2017
Helena Lee
Facebook

Do wszystkich mam. Przez ostatnie 24 godziny męczyłam się, żeby podać Alfiemu zawiesinę. Skończyło się tak, że połowa dawki wylądowała na mnie, kiedy mnie opluł. Wtedy przypomniałam sobie o tym triku... Nie uroniłam nawet kropelki leku, a on nie uronił żadnej łzy! Dzielcie się tym sposobem, niech dowie się o nim jak najwięcej mam.Na czym polega trik?
Mama malucha włożyła strzykawkę dołączoną do leku do smoczka butelki i w ten sposób podała lek. Mały Alfie zaczął ssać smoczek, tak jak wtedy, gdy mama podaje mu mleko.

Co myślicie o takim sposobie podawania dzieciom leków? Znacie inne sprawdzone triki, które mogą ułatwić życie innym rodzicom?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE