Ta wiadomość zasmuci miliony dzieci i to chwilę przed Bożym Narodzeniem

Odkryto grób świętego Mikołaja.
Odkryto grób świętego Mikołaja. nadezhda1906 / 123RF
Archeolodzy donieśli o odkryciu, o którym lepiej, by małe dzieci się nie dowiedziały.


Dr Karabayran potwierdził w wywiadzie dla dziennika „Hurriyet Daily News”, że tureccy archeolodzy odkryli grób. Dlaczego miałoby to zasmucić dzieci? Bo wszystkie znaki wskazują, że jest to miejsce pochówku świętego Mikołaja, do dziś uznawanego za wspaniałego darczyńcę przez miliony maluchów.

Dotychczas panowało przeświadczenie, że grób biskupa znajduje się we włoskim mieście Bari, czyli tam, gdzie zbudowano także bazylikę. Okazuje się jednak, że może być zupełnie inaczej. Naukowcy z Antalya's Monument Authority uważają, że to pod starożytnym kościołem w Mirze jest grób św. Mikołaja. Po ogromnych trudach udało się dotrzeć do grobowca, który ukryty był za wieloma płytami nagrobnymi. Teraz pozostaje przeprowadzić właściwe badania, ale jeśli się potwierdzą, to wiele osób żartobliwie zapewnia, że na pewno nie powiedzą o tym swoim najmłodszym dzieciom.

Mikołaj z Miry żyjący na przełomie III i IV wieku wsławił się cudami oraz pomocą potrzebującym. Stał się dzięki temu baśniową postacią wykorzystywaną w kulturze masowej przy okazji Bożego Narodzenia. Nadzieja, że nadal przez cały rok przygotowuje upominki dla grzecznych dzieci, jest nieodzownym elementem oczekiwania na Boże Narodzenie, więc póki co, poczekamy na potwierdzenie tureckich naukowców. Może jednak sie pomylili?


źródło: Wprost
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE