To niebezpieczne dla dziecka – ostrzegają lekarze. Lewandowscy o tym nie wiedzą?

Lewandowscy na spacerze z Klarą.
Lewandowscy na spacerze z Klarą. Screen Instagram/_rl9
Lewandowska też popełniła ten błąd? Ważna lekcja dla rodziców.

To stara metoda, o której często mówią nam mamy. Chcemy ochronić dziecko przed słońcem, stworzyć cień lub odciąć od nadmiaru bodźców, by łatwiej zasnęło. Zakrywamy więc zadaszenie wózka pieluszką. Okazuje się jednak, że ta metoda może przynieść więcej złego niż dobrego.

Nie przykrywaj wózka pieluszką, chustą ani kocem
O tym, jak niebezpieczne dla dziecka może być takie nakrywanie, pisaliśmy już w zeszłym roku. W artykule "Nie popełnij tego błędu podczas spaceru z dzieckiem w wózku" czytamy:"Badania przeprowadzone w Szwecji dowiodły, że nakładanie jakiegokolwiek materiału na zadaszenie wózka — nawet jeśli jest to najcieńsza chusta -powoduje, iż pod spodem tam, gdzie siedzi maluszek, wytwarza się temperatura jak w piecu. Przez zwisający na bokach materiał ograniczony jest odpowiedni przepływ powietrza, co zagraża zdrowiu twojej pociechy. Zaduch i gorąc panujący w takiej sytuacji w wózku może prowadzić do wystąpienia udaru cieplnego u dziecka, a nawet skutkować nagłą śmiercią łóżeczkową”.

Spacer z Lewandowskich z Klarą

Przykryty wózek małej Klary widzimy na zdjęciach na Instagramie oraz w najnowszym numerze Party. Nie wiemy, czy przód wózka był w całości nakryty (mamy nadzieję, że nie). Nie wiemy też, jaka była temperatura powietrza. Patrząc na koszulę z długim rękawem Roberta Lewandowskiego, możemy wnioskować, że nie był to upalny dzień.
Piszemy o całej sprawie, ponieważ najsłynniejszy polscy rodzice stają się dla wielu rodzin autorytetem, wzorem do naśladowanie. Mamy nadzieję, że wizerunek nakrytego wózka Anny Lewadowskiej nie stanie się dla nikogo wymówką: ”Skoro celebryci tak robią, to i ja mogę. Niech sobie gazety piszą, lekarze ostrzegają, oni wiedzą lepiej...”.
W obliczu zbliżających się upałów, pamiętajmy, by nie popełniać tego błędu podczas spacerów.
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE