Jak przed śmiercią wyglądali chorzy? Ten film ma przypomnieć, po co wymyślono szczepionki

Mocny przekaz w sprawie szczepień.
Mocny przekaz w sprawie szczepień. Zrzut z ekranu/You Tube/BuzzFeddBlue
Czy jest się zwolennikiem szczepień, czy absolutnym przeciwnikiem i tak warto obejrzeć to nagranie. Gdyby bowiem wszyscy zrezygnowali ze stosowania szczepionek, świat wyglądałby właśnie tak.


Nagana i zakaz wykonywania zawodu
Dawno temu, żył sobie Andrew Wakefield. W 1998 roku na łamach „The Lancet” podzielił się swoimi spostrzeżeniami, dowodzącymi związku szczepień z występowaniem autyzmu. Choć jego badania zostały wycofane, a autor dostał zakaz wykonywania zawodu i naganę, to jednak zasiał ziarno niepewności na tyle duże, że powstały grupy antyszczepionkowe, sugerujące się w dużej mierze jego teoriami.

Owszem nikt nie zaprzecza, że występują u dzieci odczyny poszczepienne, nie są to jednak tak liczne przypadki. Idąc jednak tym tropem, jeżeli zrezygnujemy całkowicie ze szczepienia dzieci i siebie, być może takie czasy jak na tym filmie, powrócą. Tylko nikt nie dopuszcza do siebie takiej myśli, uznając, że jak ja nie zaszczepię, a inni tak, to jakoś to będzie. Moje dziecko nie będzie miało odczynów po szczepieniu, a nie zarazi się też na poważne choroby, bo przecież inni się zaszczepili. Co jednak, gdy zamiast jednostek, pomyślą tak samo tysiące,czy setki tysięcy osób?
Wracamy do przeszłości?
Ten film przygotowany przez BuzzFeedBlue, w 3,5 minuty przeniesie was wiele lat wstecz. Błonica, zapalenie wątroby, ospa, to tylko kilka z chorób, których objawy zobaczycie.
Zdawaliście sobie sprawę, jak naprawdę wyglądają zarażone osoby? Czy ten film przekonuje was, że szczepienia są potrzebne?

źródło:You Tube

Napisz do autora: ewa.podlesna-slusarczyk@mamadu.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • film
Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Wyprawka dla noworodka - co kupić dla dziecka? Pełna lista
0 0Genialny patent na sen dla mam. Tego mogą nam pozazdrościć nasze babcie!