Chcemy takich nauczycieli! Uważa, że nie robi nic wyjątkowego, a jednak

Barry White Jr. codziennie wita w ten sposób swoich uczniów. To wyjątkowe zachowanie przykuło uwagę milionów.
Barry White Jr. codziennie wita w ten sposób swoich uczniów. To wyjątkowe zachowanie przykuło uwagę milionów. YouTube.com
Około 5 sekund, tyle trwa uścisk dłoni w wykonaniu tego nauczyciela. Każdy z nich jest nietypowy i indywidualny, tak jak uczniowie. Barry White, dzień po dniu powtarza układ ponad 40 różnych uścisków, po to, by każdy uczeń mógł wyrazić siebie.

Uścisk ma moc
26–letni nauczyciel języka angielskiego jest już rozpoznawalny w ogólnoświatowych mediach. Film, na którym wita się z każdym z uczniów spersonalizowanym uściskiem dłoni dosłownie podbił sieć. Nie dziwi wcale zachwyt nad osobowością pedagoga, Barry ma w sobie moc i energię, której wciąż wszędzie jest za mało.
White mówi, że cała sytuacja miała swój początek z jedną uczennicą. Po tym jak codziennie rano witali się uściskiem dłoni, dziewczyna czekała na niego zawsze o tej samej porze. Obserwując ją, zrozumiał, że uścisk może mieć wielką moc. Przełożył gest na swoją klasę, a potem na kolejnych uczniów. Teraz wciąż ich przybywa.
W jednym z wywiadów młody nauczyciel zaznaczył, że w tym, co robi nie ma nic wyjątkowego. Swoim zachowaniem chce wprowadzać do szkolnej sali pozytywną energię i życzyłby sobie, żeby uczniowie, których sytuacja w domu bywa trudna, odnajdywali w szkole kreatywną, fajną drogę ucieczki.


Polskie realia
W polskich szkołach wciąż trudno wyobrazić sobie takie unikalne zachowanie pedagogów. Ciasne schematy, które trudno przełamać, szablonowe zachowania powielane przez lata. A gdyby tak, każdy zrobił coś tak fajnego, unikatowego i wartościowego, jak White?

W chwili obecnej podziwiamy każde nietypowe rozwiązania, które na pierwszym miejscu stawiają potrzeby ucznia i z nadzieją oczekujemy na więcej.

Źródło: people.com

Napisz do autora: magda.wozniak@mamadu.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE