Wypadek samochodowy, a za kierownicą dziecko, które wiezie pijanego ojca. Kto zostanie ukarany?

Skrajna nieodpowiedzialność rodziców doprowadziła do wypadku z udziałem dzieci
Skrajna nieodpowiedzialność rodziców doprowadziła do wypadku z udziałem dzieci Fot.123rf.com/Ilya Andriyanov
W Białce pod Łęczną na Lubelszczyźnie 15-latek wymusił na skrzyżowaniu pierwszeństwo. Skutkiem było zderzenie z autem, kierowanym przez 13-letniego chłopca. Jak można było do tego dopuścić?

Skrajna nieodpowiedzialność
Na miejscu wypadku policja ustaliła, że 13-latek wiózł autem swojego pijanego ojca. Mężczyzna był już wcześniej karany za jazdę po pijanemu. Nikt jednak nie spodziewał się tak skrajnej nieodpowiedzialności ze strony rodzica. Ojciec pozwolił na to, żeby jego nieletni syn kierował autem.

Bulwersujące jest to, że najprawdopodobniej nie był to pierwszy raz, kiedy nieodpowiedzialny rodzic kazał swojemu dziecku zawieźć się do domu. Pomimo że, dla większości rodziców, już samo doprowadzenie się w obecności dziecka do stanu, w którym we krwi znajduje się ponad 3 promile alkoholu jest niewyobrażalne, wciąż zdarzają się takie przypadki.

Ojciec chłopca prowadzącego auto został zatrzymany przez policję
To on poniesie karę za zdarzenie. Będzie odpowiadał za narażenie dziecka na utratę zdrowia lub życia. Rodzice są po to, aby takim zdarzeniom przeciwdziałać. Ten ojciec poprzez swoją nieodpowiedzialność bezpośrednio przyczynił się do wypadku.


15-latek także jest za młody na prowadzenie motocyklu. Co więcej, jego pasażer jechał bez kasku. Na szczęście w tym wypadku nikomu nie stało się nic poważnego. Jednak rodzice tych dzieci powinni ponieść kare za to, co się wydarzyło. Pozwalając na prowadzenie pojazdów, narazili ich na bardzo duże niebezpieczeństwo.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE