Rodzice zostawili syna za karę samego w lesie. Dziecko zaginęło, poszukują go setki osób

Prawo autorskie: rangizzz / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: rangizzz / 123RF Zdjęcie Seryjne
Co mogą zrobić rodzice siedmioletniego dziecka, gdy swoim zachowaniem doprowadza ich ono do szału? Ci zdecydowali się na dość osobliwą karę i pozostawili syna samego w lesie bez jedzenia i picia. I bardzo tego żałowali, gdy ich dziecko zaginęło.

Zdarzenie miało miejsce w północnej Japonii. Za co chłopca spotkała nietypowa kara? Według relacji The Associated Foreign Press mały Yamato Tanooka podczas rodzinnej wycieczki rzucał kamieniami w samochody i przechodniów. W związku z tym podczas podróży jego rodzice zatrzymali się, kazali chłopcu wysiąść i oddalili się o pół kilometra. Ich zdziwienie zapewne było ogromne, gdy wróciwszy w feralne miejsce, nie zastali tam syna.

Zakłopotani rodzice zgłosili sprawę na policję, nie przyznając się przy tym do nietypowej kary, jaką wymierzyli dziecku. Powiedzieli funkcjonariuszom, że mały Yamato zgubił się podczas rodzinnej wędrówki po lesie. Dopiero po upływie pewnego czasu przyznali się do zastosowania tej osobliwej metody wychowawczej.
Twierdzili, że natychmiast wrócili po chłopca, ale jego już nie było” – powiedział reporterom AFP policjant z lokalnej komendy. W poszukiwania chłopca zaangażowanych było ponad 170 osób, uczestniczyły w nich również psy policyjne i konie.
Takayui Tanooka
ojciec Yamato Tanooka

„Tak bardzo obawiałem się przyznać, że to (pozostawienie chłopca w lesie - red.) miało na celu zdyscyplinowanie chłopca. Zwrócenie się do policji z prośbą o pomoc też nie było łatwe. Chciałbym przeprosić mojego syna. Chciałbym też przeprosić za to, że spowodowałem tyle problemów”

Gdy media nagłośniły sprawę, wielu Japończyków mocno skrytykowało postępowanie rodziców chłopca. Zaangażowani w sprawę policjanci również rozważają oskarżenie rodziców chłopca o zaniedbane. Od zdarzenia minęło pięć dni, poszukiwania chłopca wciąż trwają.
Źródło: news.com.au, newsonjapan.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE