Na ulicy znaleziono porzuconego noworodka. Wtedy, ta kobieta zrobiła coś, czego nikt inny nie mógł dokonać

Fot. Screen z Twittera
Fot. Screen z Twittera
Kiedy kobieta zauważyła niewielkie pudło, niedaleko swojego biura w Xianyang city, pomyślała, że to kolejny pojemnik ze śmieciami, bo zdarza się tutaj ludziom je porzucać. Jednak gdy podeszła nieco bliżej, zaczęła słyszeć płacz dobiegający z jego wnętrza i nagle zebrał się tłum ludzi. Gdy zajrzała do środka, zobaczyła, ze w środku leży maleńkie dziecko opatulone w koce. A obok niego - pół worka mleka i 100 juanów. Ewidentnie zostało porzucone...

Dziecko wydawało się być bardzo głodne i ta młoda kobieta, która sama niedawno została mamą, zrobiła coś niezwykłego. Usiadła na chodniku, wzięła dziecko w ramiona i zaczęła je karmić swoją piersią. Maluszek od razu przestał płakać.
Podejrzewa się, że znaleziony maluch ma porażenie mózgowe.Tak szybko jak to tylko możliwe zostanie przebadany w celu sprawdzenia jego ogólnego stanu zdrowia. Zajmą się z nim pracownicy socjalni.

Młoda kobieta, która nakarmiła i ukoiła niemowlę, za swój czyn została okrzyknięta przez mieszkańców miasta "najpiękniejszą matką".
"To niesamowita historia człowieczeństwa" - pisze hefty.co.
W sytuacji zagrożenia życia dziecka, gdy kobieta biegnie mu na ratunek, taka sytuacja budzi podziw. Ale gdy kobieta karmi dziecko swojej przyjaciółki, budzi to kontrowersje.
Tymczasem wśród Brytyjek nie jest to nic szokującego. Podobnie robią kobiety w Hollywood, czy właśnie w Chinach, a korzystanie z usług mamek nie jest tam zaskoczeniem.
onet.kobieta.pl

Kiedy kilka lat temu Jessica Wintrip, 43-letnia nauczycielka z Taunton, karmiła piersią swojego rocznego synka, zauważyła, że trzymiesięczne dziecko jej przyjaciółki ciągle nie przybiera na wadze. - Rzuciłam więc bez zastanowienia: "Chciałabyś, żebym go pokarmiła?" To rodzaj pytania, które najpierw zadajesz, a potem dopiero zdajesz sobie sprawę, że chyba właśnie przekroczyłaś pewną granicę. Przyjaciółka nie była zaskoczona. Wyraziła wdzięczność i chęć spróbowania. - Przez trzy miesiące karmiłam go trzy razy dziennie na zmianę z nią. Był to dla mnie przywilej. Wiedziałam, że moja przyjaciółka chce zapewnić swojemu dziecku naturalny pokarm, a gdybym wtedy nie zareagowała, musiałby dostawać sztuczną mieszankę.

Uważa się, że karmienie piersią buduje więź emocjonalną, zwiększa przywiązanie dziecka do matki. Czy więc, gdy robi to obca kobieta, tego nie niszczymy?
parenting.pl

Jeśli matka poświęca swojemu dziecku wystarczająco dużo uwagi, jest przy nim, uczestniczy w jego życiu, to ten deficyt uczuć pomiędzy nią, a jej dzieckiem wcale nie musi wystąpić i nie będzie to miało znaczenia, że inna kobieta karmi jej dziecko piersią. Dzieci w tym wieku są już w stanie odróżnić kto się nimi zajmuje i odróżniają spośród innych osób tę jedną, podstawową, opiekującą się nim.

Nawet podczas karmienia butelką nie trudno zauważyć, że kiedy dziecko jest karmione przez ojca, babcię, czy ciocię to żywo reaguje na głos mamy. Wśród tłumu osób potrafi wyróżnić tę najważniejszą, którą jest zazwyczaj mama. A mleko? Dla niektórych to tylko mleko, z piersi przyjaciółki zawsze lepsze od sztucznej mieszanki, dla innych to wstrętne i obrzydliwe. Ale przecież każdy ma wybór.Źródło: hefty.co, kobieta.onet.pl, parenting.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE