Chcesz wiedzieć jak wysokie będzie twoje dziecko? Znamy wzór, którym to sprawdzisz

Prawo autorskie: choreograph / 123RF Zdjęcie Seryjne
Prawo autorskie: choreograph / 123RF Zdjęcie Seryjne
Jesteś ciekawa, jak wysokie będzie twoje dziecko? Okazuje się, że tę wielką niewiadomą można rozwiązać za pomocą prostego wzoru matematycznego. Został on opracowany już 46 lat temu, ale dopiero teraz zdobył popularność wśród Internautów.

Wysokość rodziców
Formuła ta została opracowana na podstawie teorii, że większość dzieci osiągnie wysokość, którą można oszacować na podstawie średniej wysokości ich rodziców.
Dr Helen Webberley

Jest to sprawdzony wzór, który regularnie stosuję w swojej praktyce, aby uzyskać informację o prognozowanej wysokości. Oczywiście, otrzymany wynik jest jedynie wskazówką, ale nawet takie dane są bezcenne podczas monitorowania rozwoju dziecka.

Jak w takim razie obliczyć prognozowaną wysokość waszego dziecka?

Chłopcy: Dodaj do siebie wysokość obojga rodziców dziecka. Otrzymaną wartość podziel przez 2. Do otrzymanej wysokości dodaj 6,5 cm.

Dziewczynki: Dodaj do siebie wysokość obojga rodziców dziecka. Otrzymaną wartość podziel przez 2. Od otrzymanej wysokości odejmij 6,5 cm.

Uwaga! Otrzymany wynik znajduje się równo w połowie możliwego zakresu wysokości dziecka. Naukowcy dodają, że jego rzeczywisty wzrost może wahać się do 10 cm więcej lub mniej od otrzymanej wartości.
Co wpływa na wzrost?
Według doniesień naukowców, geny rodziców mają 70 proc. wpływu na ostateczną wysokość dziecka. Pozostałe 30 proc. zależy od żywienia oraz warunków środowiskowych. Słynne zdanie: „Jedz, bo nie urośniesz”, wypowiadane przez rodziców podczas rodzinnych obiadów, nie jest więc zupełnie pozbawione sensu!

Jak wysokie będą wasze szkraby?

Źródło: huffingtonpost.co.uk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE