Ile kosztuje dziecko? Ci rodzice sprzedali je za iPhone’a i motocykl

Fot. Flickr / [url=https://www.flickr.com/photos/sethbaur/2725775282/]Seth Baur[/url] / [url=https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/]CC[/url]
Fot. Flickr / Seth Baur / CC
Matka dorywczo pracująca w kilku miejscach. Ojciec bezrobotny, spędzający czas w kawiarenkach internetowych. Oboje mieli po 19 lat. Dziecko okazało się być dla nich zbyt dużym obciążeniem finansowym, dlatego postanowili sprzedać córkę.

Para Chińczyków wystawiła 18-to dniową dziewczynkę na sprzedaż za pośrednictwem aukcji internetowej. Przyznali, że zdecydowali się na taki krok, by kupić kilka dóbr materialnych, w tym iPhone’a i motocykl. Po czasie sam zgłosił się na policję. Spędzi w więzieniu trzy lata. Matka dziecka dostała wyrok 2,5 roku w zawieszeniu. Tłumaczyła w sądzie, że sama jest adoptowana i nie raz widziała, jak ludzie wysyłają dzieci do innych rodzin „na wychowanie”, dlatego nie zdawała sobie sprawy, ze to co robią, jest nielegalne.

Anonimowy nabywca kupił dziecko dla swojej siostry za prawie 14 tysięcy złotych. Dopóki nie zostaną podjęte decyzje formalne dotyczące przyszłości dziecka, dziewczynka zostanie pod opieką kobiety. Jak podają chińskie media, każdego roku Chinach jest porywanych i sprzedawanych około 200 tysięcy dzieci.

Źródło: tvn24.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE