Klocki, aplikacja mobilna i kreskówka w jednym – nowa propozycja firmy Lego

Grupa Lego wprowadza na rynek innowacyjną serię klocków, których uzupełnienie stanowią gra na urządzenia mobilne i animowany serial telewizyjny. W efekcie dziecko, które dostanie zestaw Lego Nexo Knights, będzie mogło oswoić się z nowymi technologiami, a rodzice – wprowadzić najmłodszych w świat wirtualnej rzeczywistości i kreskówek za pomocą tradycyjnych zabawek.

Wojownicy zabiorą dzieci do rzeczywistości mobilnej
Najnowsza propozycja Grupy Lego znacznie wykracza poza tradycyjny zestaw klocków dla dzieci. W styczniu firma wprowadza na rynek 14 nowatorskich zestawów z walecznymi rycerzami w rolach głównych, a już w drugiej połowie roku do sprzedaży trafi kolejnych 14 plansz. Najmłodsi będą mogli obcować z bohaterami nie tylko układając klocki, ale także – w różnych mediach, m.in. w kanałach społecznościowych, internecie, grze na urządzenia mobilne oraz w serialu animowanym.

Seria klocków Lego Nexo Knights ma nie tylko skłaniać dzieci do myślenia, ale także pobudzać ich wyobraźnię. Tym razem w zestawie znalazło się pięciu wojowników z przyszłości, a zarazem świeżo upieczonych adeptów Akademii Rycerskiej.
Nowe technologie w przystępnej formie
Jeden z dostępnych zestawów uatrakcyjni czarnoksiężnik Merlok – nowoczesna postać w formie hologramu, z którą najmłodsi spotkają się wirtualnie w aplikacji mobilnej Lego Nexo Knights: Merlok 2.0. Mag został zamieniony w program komputerowy wskutek dziwnego zbiegu okoliczności. Wcielając się w postaci z klocków Lego, najmłodsi mają szansę kontynuować przygodę z klockami w rzeczywistości wirtualnej.
Dzieci będą mogły zdobywać specjalne moce, różnego rodzaju broń oraz umiejętności w świecie realnym. W tym celu należy zeskanować za pomocą smartfona lub tabletu jedną z tarczy, które będą rozsiane w różnych miejscach. Na odnalezienie czeka aż 170 tarcz dostępnych nie tylko w zestawach klocków, ale także – w filmikach video, które będą zamieszczane na stronie internetowej www.lego.pl, serialu telewizyjnym o rycerzach Nexo Knights, spotach reklamowych, jak również w social mediach, prasie dziecięcej i sklepach z zabawkami.

Klocki Lego na srebrnym ekranie
Aplikacja Lego Nexo Knights jest bezpłatna. Można pobrać ją na urządzenia mobilne z w sklepach App Store, Samsung App Store, Amazon App Store i Google Play. Z kolei serial Lego Nexo Knights zostanie wyemitowany przez Cartoon Network. Polską premierę zaplanowano na styczeń 2016 roku.
Za granicą gra mobilna Lego Nexo Knights: Merlok 2.0 spotkała się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem. Fani bajek i filmów przygodowych wróżą jej sukces porównywalny z tym, jaki 5 lat temu osiągnął serial animowany „Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu”, który także powstał na bazie ludzików Lego. Inni miłośnicy duńskich klocków wspominają Lego Universe – grę MMO (ang. multiplayer online game), składającą się z cyfrowych, wirtualnych elementów.


Tradycje firmy Lego sięgają jeszcze lat 30. ubiegłego wieku. Od czasów, kiedy duński producent wprowadził na rynek pierwszego ludzika Lego, minęło ponad 40 lat. Obecnie szacuje się, że na świecie znajduje się ponad 5 miliardów ludzików, a na każdego człowieka przypadają 62 klocki Lego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE