Stop cyberprzemocy w szkołach. Fundacja Feminoteka rusza z nową kampanią

W świecie nowoczesnych technologii przemoc wkracza do Internetu – apeluje Fundacja Feminoteka i zapowiada, że będzie walczyć z cyberprzemocą
W świecie nowoczesnych technologii przemoc wkracza do Internetu – apeluje Fundacja Feminoteka i zapowiada, że będzie walczyć z cyberprzemocą Fot. screen You Tube
To jest Kasia, będzie od dziś chodziła do waszej klasy - mówi nauczycielka. Kasia, jeszcze dobrze nie zdążyła usiąść w ławce, a kolega już zrobił zdjęcie jej pośladków i przesłał znajomym: "Jak oceniacie?"

Nowi koledzy Kasi na takie pytanie zareagowali błyskawicznie. Padły odpowiedzi: „zakryłbym gębę gazetą”, „takie są najgorsze, szmaty”, „Niby taka grzeczna, szara myszka...” , „#kaszalot”

To najnowszy spot fundacji Feminoteka przeciw cyberprzemocy, ale też szkolna rzeczywistość wielu nastolatków. Dlatego Feminoteka apeluje: "Cyberprzemoc. Nie stosuj. Nie lajkuj. Nie udostępniaj". I zwraca uwagę, że najczęściej ofiarą internetowego znęcania padają kobiety i dziewczynki.

Cyberprzemoc wśród młodych powoli staje się chlebem powszednim. Według Najwyższej Izby Kontroli doświadcza jej co najmniej co dziesiąty uczeń.

Źródło: Wyborcza.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...

KALENDARZ CIĄŻY

TYDZIEŃ PO TYGODNIU

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE