Zbliża się ważny termin w związku z 500 plus. Uważajcie, to kosztuje aż 1,5 tys. zł!

Do kiedy można złożyć wniosek o 500 plus, by dostać wyrównanie?
Do kiedy można złożyć wniosek o 500 plus, by dostać wyrównanie? Fot. Wojciech Kardas/Agencja Gazeta
Od 1 lipca 2019 roku świadczenie 500 plus należy się każdemu dziecku, czyli osobie przed 18. urodzinami. Również od tego momentu można składać wnioski. Jeśli do tej pory tego nie zrobiliście, zostało wam niewiele czasu. Przegapienie terminu kosztuje 1500 zł. Jak to możliwe?


Złożenie wniosku o 500 plus do 30 września br. gwarantuje, że świadczenie zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca. Czyli za trzy miesiące, co łącznie daje kwotę 1500 zł. Jeśli wniosek zostanie złożony 1 października i później, świadczenie będzie wam się należało od tego miesiąca, w którym złożyliście wniosek.

Osobom, które złożyły wniosek po 31 sierpnia br., świadczenie z wyrównaniem zostanie wypłacone do 3 miesięcy od daty złożenia wniosku.

500 plus – jak złożyć wniosek?
Osobiście lub przez internet. W wersji papierowej wniosek można złożyć w urzędzie miasta, gminy lub w ośrodku pomocy społecznej. Natomiast w wersji elektronicznej wniosek o przyznanie 500 plus można złożyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej, przez rządowy portal Emp@tia lub PUE ZUS.

500 plus – dla kogo?
To, co się zmieniło, to podziały - od 1 lipca br. 500 plus przyznawane jest również na pierwsze dziecko. O świadczenie może się ubiegać opiekun lub rodzic na każde dziecko przed 18. rokiem życia. Bez względu na swoje dochody.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...