20-latka urodziła dziecko i... nadal była w ciąży. Historia tego przypadku obiegła cały świat!

Podwójna macica to rzadkie zaburzenie, które może być bezobjawowe
Podwójna macica to rzadkie zaburzenie, które może być bezobjawowe Prawo autorskie: nestea06 / 123RF Zdjęcie Seryjne
W ciele pewnej młodej kobiety jednocześnie rozwijało się troje dzieci. Jak to możliwe? Przyczyną jest nietypowa dolegliwość.


Pod koniec lutego br. 20-letnia Arifa Sultana z Bangladeszu urodziła zdrowe dziecko. Jednak po 26 dniach znów trafiła do szpitala z powodu silnych bólów brzucha. Po wykonaniu USG okazało się, że jest w ciąży, a w dodatku w jej łonie rozwijają się bliźniaki.

Jak to możliwe? Okazuje się, że kobieta ma dwie macice i w podobnym czasie w obu doszło do zapłodnienia. Arifa nie wiedziała o tym nieprawdopodobne dlatego, że pochodzi z ubogiej rodziny i nigdy nie było jej stać na wykonanie USG.

Zdaniem lekarzy, gdyby wcześniej wykonano badanie, nietypowa cecha organizmu Arify wyszłaby na jaw. – Byliśmy naprawdę bardzo zszokowani i zaskoczeni. Nigdy wcześniej nie zaobserwowałem czegoś takiego – mówiła dr Sheila Poddar dla BBC.

Bliźnięta – chłopiec i dziewczynka – przyszły na świat kilka dni temu poprzez cesarskie cięcie. Dzieci są w pełni zdrowe, mama również czuje się dobrze. "To cud, że wszystkie moje dzieci są zdrowe. Postaram się zrobić co w mojej mocy, by były szczęśliwe" - stwierdziła Arifa w rozmowie z mediami.

Podwójna macica to zaburzenie, które kształtuje się w ciele kobiety w życiu płodowym. Kiedy tzw. przewody Mullera nie zrosną się prawidłowo, wówczas powstają dwie macice. Zaburzenie to jest wyjątkowo rzadkie, jednak często bywa niewykryte, ponieważ podwójna macica bywa bezobjawowa.
Źródło: bbc.com
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...