"Nie mamy pojęcia kim jesteś. Jesteś częścią naszej rodziny". Ten post to hołd, który porusza do łez

Anonimowi dawcy szpiku to bohaterowie, którzy ratują życie
Anonimowi dawcy szpiku to bohaterowie, którzy ratują życie fot. 123rf
Julian to kilkuletni chłopiec, który od dwóch lat walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną. O przebiegu choroby i leczenia jego rodzice informują na Facebooku. W ostatnim poście w bardzo wzruszających słowach udowadniają, jak ważna jest decyzja o tym, by zostać dawcą - chłopiec dostał szansę na nowe życie.


W wiadomości rodzice chłopca poinformowali, że przeszczep szpiku, uratował życie ich syna. Nie pisali jednak wyłącznie o swej radości. Post to hołd dla anonimowego dawcy.

"Nie mamy pojęcia, kim jesteś, co lubisz, czym się zajmujesz. Czy tak jak my wybierasz spacery po plaży, czy wolisz górskie wspinaczki. Czy na obiad zjadasz wielki kotlet schabowy, uwielbiany przez Julka czy jesteś może nieprzejednaną weganką" – czytamy na profilu Julian's Army.

W dalszej części postu rodzice podkreślają, że nie ma dla nich znaczenia, jaka jest osoba, która uratowała życie chłopca – mimo wszystko, dzięki swojemu czynowi stała się częścią ich rodziny."Niezależnie od Twoich poglądów, przyzwyczajeń, sposobu bycia od dziś jesteś częścią naszej rodziny. Nie ma słów, które oddałyby naszą wdzięczność, za podarowanie nowego życia naszemu dziecku. Obiecujemy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy by wyrósł na mądrego, wrażliwego człowieka" – piszą rodzice.

Rodzina Julka sugeruje, że postarają się, by wychować chłopca zgodnie z wartościami, które wyznaje też anonimowy dawca - by poznał wieki sens i wielką moc pomagania. Dziś dzięki temu, że dawcę szpiku stać było na ten bezinteresowny gest, chłopiec dostał szansę na drugie życie.


"Byś była z niego dumna tak bardzo, jak my jesteśmy każdego dnia... Mam nadzieję, że do zobaczenia za 2 lata!" – czytamy na Facebooku.Internauci są poruszeni zarówno faktem, że chłopiec wraca do zdrowia, jak i podejściem do dawcy. "Kto jeszcze nie zarejestrował się w bazie dawców szpiku, ten powinien przeczytać ten wpis" – pisze jeden z komentujących. To najlepsza puenta!
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Syndrom końca wakacji daje wam w kość? Oto 5 taktyk na przetrwanie
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć