Darmowa opieka nad dziećmi i wieczór we dwoje. Poznań wie, jak pomóc rodzicom

Teatr Polski w Poznaniu otwiera bawialnię dla dzieci
Teatr Polski w Poznaniu otwiera bawialnię dla dzieci fot. highwaystarz / 123RF
Nierzadko rodzicielstwo kojarzy się z rezygnacją z wielu przyjemności. Jedną z nich jest wieczorne wychodzenie, np. do teatru. Poznański Teatr Polski wyszedł temu naprzeciw. Od października funkcjonuje w nim bawialnia, w której można pod dobrą opieką zostawić dzieci na czas spektaklu.


"Dziecięce Atelier", bo tak nazywa się nowe miejsce w Teatrze Polskim, to bawialnia dla najmłodszych. Organizowane są w niej warsztaty i zajęcia z animatorami. Wszystko to w cenie biletów na spektakl.

Co ciekawe, czas spędzony w bawialni to nie zwykła opieka i zabawa. – Podczas warsztatów, prowadzonych przez doświadczone animatorki, dzieci rozpoczynają swoją przygodę z teatrem: tworzą scenki teatralne z wcześniej przygotowanych kukiełek oraz biorą udział w zabawach ruchowych, słowno-muzycznych oraz plastycznych – mówi w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" Sandra Lewandowska, pedagog Teatru Polskiego w Poznaniu.

Bezpłatne wejściówki do bawialni rodzice odebrać mogą przed spektaklem w kasie po okazaniu biletów. Zajęcia organizowane są dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

Jedynym ograniczeniem dla rodziców jest wybór spektaklu – takie, podczas których bawialnia będzie funkcjonowała, organizowane będę raz w miesiącu w niedzielę. Na pierwszy Teatr Polski zaprasza rodziców z dziećmi 7 października.
Źródło: gloswielkopolski.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Który to miesiąc ciąży? Przelicznik tygodni ciąży na miesiące
0 0USG połówkowe jest najważniejszym badaniem w ciąży. Zobacz, czego możesz się dowiedzieć

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE