7 rad, które uchronią przed małżeńską katastrofą. Posłuchaj prawników od rozwodów

Nie myśl, że możesz zmienić drugą osobę. To jedna z pierwszych rad, którą podzieli się prawnicy.
Nie myśl, że możesz zmienić drugą osobę. To jedna z pierwszych rad, którą podzieli się prawnicy. pixabay.com
Któż lepiej udzieli porad małżeńskich niż osoby, które zajmują się nieudanymi małżeństwami? Ci prawnicy, którzy specjalizują się w sprawach rozwodowych, mają niesamowity wgląd w to, co powoduje rozpad małżeństw.


Wierni sobie
Alyssa Eisner z Nowego Yorku mówi: "Bądź wierny sobie" i "nie myśl, że możesz zmienić drugą osobę". Innymi słowy, jeśli naprawdę chcesz mieć szczęśliwe małżeństwo, przyjrzyj się sobie i partnerowi, a potem naprawdę zapamiętaj jaki atrybut partnera pociąga cię najbardziej. Nie bierz ślubu z kimś, myśląc, że go zmienisz albo choćby trochę "poprawisz". Nie ma idealnych miejsc na drodze i idealnych ludzi, a zmiana, którą możesz wykonać, dotyczyć powinna tylko ciebie.


Podejmuj trudne rozmowy zanim problemy się pojawią
Śmierć, choroby, ale także praca, rodzina – ludzie często wolą unikać trudnych rozmów ze swoim partnerem. – Ale nieuczciwe mówienie o tych sprawach nie oznacza, że ​​nie będziesz musiał się z nimi mierzyć, to po prostu oznacza, że ​​będziesz bardzo nieprzygotowany, kiedy one się pojawią, a ty będziesz musiał podjąć decyzję. Lepiej przygotować się do radzenia sobie z tymi sytuacjami, zanim coś się stanie – mówi Robert Lewis, prawnik z Nowego Jorku.

Zachowaj ostrożność w mediach społecznościowych
Bądź rozsądny w mediach społecznościowych – mówi Zephyr Hill, prawnik z San Diego. Zdrowe relacje wymagają wspólnego spędzania czasu w prawdziwym życiu, a media społecznościowe mogą być niebezpieczną rozrywką. – Zdradzanie szczegółów (dobrych lub złych) twojego związku jest receptą na katastrofę – dodaje.


Podziel się hobby
Joryn Jenkins z Tampy sugeruje małżeństwom znalezienie hobby, które oboje lubią robić razem. – Niezależnie od tego, jakie masz hobby, znajdź coś, co połączy cię z partnerem. Jeśli nie macie żadnego wspólnego hobby, to jedno z was musi zmienić swoje zainteresowanie – mówi Jenkins. Dzielenie się hobby to świetny sposób na spędzenie czasu i dodanie zabawy do małżeństwa.

Rozważ ich przyjaciół
Ken Alan z Seattle radzi, aby zwracać uwagę na przyjaciół naszego partnera, ponieważ nielubienie ich może być czerwoną flagą dla twojego związku. – Większość ludzi wybiera przyjaciół, ponieważ mają podobne osobowości i cechy. Jeśli nie lubisz jego bliskich przyjaciół, ale uważasz, że twój chłopak / twoja dziewczyna jest nieskazitelna, możesz być "zaślepiony miłością" i przeoczyć kilka poważnych wad osobowości – dodaje prawnik.

Bądź otwarty na temat swoich finansów
– Pary powinny czuć się swobodnie, rozmawiając o problemach finansowych (i ujawniając wszystko), aby utrzymać ich związek w nienaruszonym stanie – mówi Cari Rincker z Manhattanu. Twierdzi, że ludzie przeżywający rozwód prawie zawsze walczą o pieniądze. Ale problemy finansowe są często symptomem innych problemów, mających wpływ na małżeństwo.

Zdecyduj się być szczęśliwy/szczęśliwa
Rebecca Zung z Tampy mówi, że pierwszą rzeczą, której nauczyła się na podstawie jej zawodowego doświadczenia jako adwokata rozwodowego, to: – Musisz po prostu zdecydować, że będziecie szczęśliwym małżeństwem. Oznacza to, że każdego dnia podejmujesz świadomą decyzję, aby nadać priorytet małżeństwu i wspólnie zaplanować czas. Upewnij się też, że rozważasz wszystko, co robisz, w kontekście tego, jak wpłynie to na twoje małżeństwo – powiedziała Zung.

Dzięki karierze zawodowej i kontaktach z nieudanymi małżeństwami, ci profesjonaliści mają fascynujące porady dla par i dzielą się nimi. Jeśli małżeństwa wzięłyby sobie do serca te rady i obserwacje oraz zaczęłyby się do nich stosować, rozwodów byłoby znacznie mniej.

Który punkt podoba ci się najbardziej?
Źródło: famifi.com

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

WARTO DZIŚ WIEDZIEĆ

PRZEDSZKOLAK

ROZWÓJ I WYCHOWANIE